sten co to jest
Definicja Sten. Co to znaczy 1941 r.  do lat 50-tych. Nazwa STEN powstała jako skrót nazwisk.

Czy przydatne?

Definicja Sten

Co znaczy STEN: Sten- fundamentalny pistolet maszynowy armii brytyjskiej od 1941 r.  do lat 50-tych. Nazwa STEN powstała jako skrót nazwisk projektantów: Reginalda Sheperda i Harolda Turpina i miejscowości Enfield, gdzie mieściła się fabryka Royal Small Arms Factory. Sten działał na zasadzie odrzutu zamka swobodnego. Naboje znajdowały się w dwurzędowym magazynku pudełkowym o pojemności 32 naboje, który był przystawiany z lewej strony; z prawej strony naprzeciwko znajdowało się okno wyrzutnika łusek. Do zabezpieczenia pistoletu przy zamku napiętym służyło wycięcie na rączkę zamkową w tylnej części komory zamkowej, a przy zamku zwolnionym - otwór w lewej ściance komory zamkowej. Sten od razu stał się podstawowa bronią maszynową w wojskach brytyjskich, do czerwca 1942 wyprodukowano 100 tys. sztuk, a do końca wojny 3 750 tys. Brytyjczycy dostarczali te broń na teren całej okupowanej Europy, z racji na prostotę konstrukcji idealnie nadawał się do działań partyzanckich
Co znaczy Strzelnica:
Porównanie te ma wielorakie znaczenie: 1) otwór w ogniowym obiekcie w formie wąskiego okna wykorzystywany  do prowadzenia ognia strzeleckiego albo artyleryjskiego ( ambrazura), 2) obiekt w przedpiersiu transzei sten co znaczy.
Krzyżówka Sapa:
Dlaczego Sapa- rów kopany pod ostrzałem nieprzyjaciela, pozwalający atakującym podejście do wrogich obiektów obronnych sten krzyżówka.
Co to jest Spłonka:
Jak lepiej ładunek materiału wybuchowego, bardzo czułego na uderzenie, który umieszczony w metalowej rurce służył do inicjowania eksplozji materiału wybuchowego. Spłonki podzielone są na :- mechaniczne sten co to jest.
Słownik Strażnica:
Kiedy wolnostojąca wieża, która w dawnych fortyfikacjach była w pierwszej kolejności punktem obserwacyjnym. Ze strażnicy obserwujący mieli widok na rozległy region rozciągający wokół.  Strażnice posiadały sten słownik.

Czym jest Sten znaczenie w Jak działa S .

  • Dodano:
  • Autor: