anzus co to jest
Definicja ANZUS: militarny Australii, Nowej Zelandii i USA, zawarty 1 IX 1951 w San Francisco.

Czy przydatne?

Definicja ANZUS

Co znaczy ANZUS: sojusz polit.-militarny Australii, Nowej Zelandii i USA, zawarty 1 IX 1951 w San Francisco, obowiązuje od 29 IV 1952. Celem paktu było zapewnienie bezpieczeństwa państw członkowskich i utrwalenie pokoju na terytorium Pacyfiku. W 1985 po wprowadzeniu poprzez Nową Zelandię zakazu zawijania do jej portów okrętów o napędzie nuklearnym została ona pod naciskiem USA wykluczona z paktu w 1986. Układ łączy nadal Australię i USA
Co znaczy Aleksander Wielki, Aleksander Macedoński:
Porównanie erą władca Macedonii, uczeń Arystotelesa. W latach 334-327 przed naszą erą opanował kompletnie kraj pers., a decydujące znaczenie miały tu trzy zwycięskie bitwy: pod Granikos w 334 u wrót Azji anzus co znaczy.
Krzyżówka Akademia Umiejętności:
Dlaczego organizacja naukowa w momencie zaborów z siedzibą w Krakowie, utworzona w 1872-73 wskutek przekształcenia Tow. Naukowego Krakowskiego. Łączyła naukowców ze wszystkich zaborów, organizowała badania anzus krzyżówka.
Co to jest Akbar Dżelal Ed-Din Muhammad:
Jak lepiej wnuk Babura z dyn. Ogromnych Mogołów; zjednoczył Indie; zreformował administrację, wprowadzając urzędy wicekrólów anzus co to jest.
Słownik "Aneks":
Kiedy pol. kwartalnik emigracyjny ukazujący się w Londynie w latach 1973-90. W PRL krążył w tak zwany drugim obiegu. Także wydawnictwo książkowe istniejące do dzisiaj anzus słownik.
Czym jest Arciszewski Krzysztof:
Od czego zależy admirał hol. Skazany w Polsce za zabójstwo uciekł do Niderlandów. Walcząc w Brazylii dosłużył się stopnia gen. artylerii i admirała. Od 1646 w Polsce gen. artylerii kor. Walczył z Kozakami. W 1650 anzus czym jest.

Czym jest ANZUS znaczenie w Postać biografia A .

  • Dodano:
  • Autor: