asean co to jest
Definicja ASEAN: grupujący państwa Azji Południowo-Wschodniej, utworzony 8 VIII 1967 poprzez.

Czy przydatne?

Definicja Asean

Co znaczy ASEAN: sojusz polit.-gosp. grupujący państwa Azji Południowo-Wschodniej, utworzony 8 VIII 1967 poprzez Filipiny, Indonezję, Malezję, Singapur, Tajlandię, obejmujący od I 1984 również Brunei, a od VII 1995 Wietnam. Stowarzyszenie dąży do wzmocnienia współpracy gosp. i polit. w tym regionie świata i zbudowania strefy wolności i neutralności. W stolicy Indonezji Dżakarcie funkcjonuje stały sekretariat ASEAN, który koordynuje pracę różnorodnych komisji paktu. Organizacja wymienia etapowo profil swego działania, kładąc specjalny nacisk na problemy współpracy ekon. W jej planach od 1 I 1993 leży zbudowanie strefy wspólnego handlu na wzór Wspólnoty Europejskiej
Słownik Arcybiskupstwo Gnieźnieńskie:
Co znaczy arcybiskupstwo zał. w 1000 ( zjazd gnieźnieński). W 1136 na mocy bulli papieża Innocentego II a.g. obroniło własne prawa do zwierzchności nad biskupami pol. zagrożone poprzez roszczenia asean.
Słownik Amnestia:
Co znaczy powszechny akt łaski, oznaczający częściowe albo całkowite darowanie kary za przestępstwa popełnione w ustalonym czasie asean.
Słownik Anschluss:
Co znaczy powszechnie stosowany na ustalenie przyłączenia Austrii do Niemiec 13 III 1938. Do połączenia obu państw dążyły różne siły polit. po obu stronach granicy już po I wojnie świat., jednak zwycięskie asean.

Czym jest ASEAN znaczenie w Postać biografia A .

  • Dodano:
  • Autor: