besarabia co to jest
Definicja Besarabia: wybrzeżu M. Czarnego pomiędzy Dniestrem a Prutem, zamieszkana poprzez ludność.

Czy przydatne?

Definicja BESARABIA

Co znaczy BESARABIA: kraina na zach. wybrzeżu M. Czarnego pomiędzy Dniestrem a Prutem, zamieszkana poprzez ludność języka rum. i osadników ros. Od XIV w. była częścią Mołdawii; 1812 przyłączona do Rosji; 1856 część jej w granicach Rumunii; 1878 znów ros.; 1918 zajęta poprzez Rumunię; 1940 pod naciskiem Moskwy oddana ZSRR i włączona do Mołdawskiej SSR. Od 1991 część niezależnej Republiki Mołdawii (Mołdowa)
Co znaczy Babiuch Edward:
Porównanie działacz komunist. W PZPR od 1948, bliski współpracownik E. Gierka. II-VIII 1980 premier PRL. W 1981 wydalony z PZPR besarabia co znaczy.
Krzyżówka Berlinguer Enrico:
Dlaczego działacz komunist. we Włoszech, od 1972 sekr. generalny Włoskiej Partii Komunistycznej; współtwórca idei eurokomunizmu besarabia krzyżówka.
Co to jest Badeni Kazimierz:
Jak lepiej polityk galic. i austr., brat Stanisława. W latach 1888-95 namiestnik Galicji, zwolennik ugody pol.-ukr.; zwalczał ruch robotn. i ludowy; w 1890 uzyskał zgodę cesarza Franciszka Józefa I na besarabia co to jest.
Słownik Berman Jakub:
Kiedy działacz komunist., członek Biura Polit. PPR i PZPR, minister bezpieczeństwa publicznego, wicepremier, współodpowiedzialny za krwawy terror stalinowski w czasach PRL besarabia słownik.
Czym jest Bastion:
Od czego zależy XVIII w. fundamentalny obiekt obrony o kształcie pięciokąta. B. związane ze sobą zapewniały obronę prostych odcinków wałów (kurtyn) i pogłębiały obronę. Od końca XVIII w. fortyfikacja bastionowa besarabia czym jest.

Czym jest Besarabia znaczenie w Postać biografia B .

  • Dodano:
  • Autor: