biali co to jest
Definicja Biali: liberalnego ziemiaństwa, burżuazji i inteligencji, istniejący w latach 1861-63.

Czy przydatne?

Definicja Biali

Co znaczy BIALI: pol. obóz liberalnego ziemiaństwa, burżuazji i inteligencji, istniejący w latach 1861-63, przeciwny ugodowej polityce A. Wielopolskiego i planom powstańczym Czerwonych. W skład B., którymi kierowała utworzona w 1861 Dyrekcja, wchodzili dawni działacze Tow. Rolniczego i Dyrekcji Miejskiej; faktycznym przywódcą był L. Kronenberg. Od III do jesieni 1863 B. popierali stworzenie, licząc na interwencję mocarstw zach.; zainicjowali dyktaturę M. Langiewicza
Słownik bitwa pod Połonką:
Co znaczy moskiewskich 28 VI 1660 bitwa dywizji S. Czarnieckiego i P. Sapiehy (13 tys. ludzi, 7 dział) z armią moskiewską (26 tys. i 60 dział) I. Chowańskiego. Mimo przewagi Chowański poniósł klęskę i BIALI.
Słownik Bieliński Franciszek:
Co znaczy od 1742 marszałek w. kor. zasłużony dla rozwoju Warszawy; działał na rzecz ulepszenia służb miejskich; od jego tytułu pochodzi nazwa ul. Marszałkowskiej BIALI.
Słownik Brześć nad Bugiem:
Co znaczy twierdza i miasto głośne z tak zwany pokoju brzeskiego z 1918 zawartego pomiędzy Niemcami a Rosją radz., a w 1930 na skutek umieszczenia w tamtejszym więzieniu przywódców opozycji antysanacyjnej BIALI.

Czym jest Biali znaczenie w Postać biografia B .

  • Dodano:
  • Autor: