cenzor co to jest
Definicja cenzor: w momencie republiki nazwa urzędu; dwaj c. byli wybierani co 5 lat na rok i 6.

Czy przydatne?

Definicja CENZOR

Co znaczy CENZOR: 1. w staroż. Rzymie w momencie republiki nazwa urzędu; dwaj c. byli wybierani co 5 lat na rok i 6 miesięcy; wymagania: przeprowadzenie spisu majątków (cenzusu) i podziału obywateli, w dalszym ciągu określenie listy senatorów, czuwanie nad moralnością publiczną, ustalanie budżetu państwa, nadzór nad budowami państwowymi: gmachów publicznych, akweduktów, dróg i tym podobne; 2. w krajach totalitarnych, zwł. komunistycznych, urzędnik sprawujący nadzór nad publikacjami i środkami masowego przekazu, celem niedopuszczenia do rozpowszechniania tekstów nieprawomyślnych i tekstów źle widzianych autorów
Co znaczy Cyd:
Porównanie rycerz hiszp. walczący w służbie królów Kastylii przeciw Arabom w Hiszpanii; bohater cyklu opowieści rycerskich i dramatu P. Corneille'a cenzor co znaczy.
Krzyżówka Cywilizacja Minojska:
Dlaczego legendarnego Minosa, najstarsza cywilizacja na Krecie, rozwijająca się od przełomu IV i III tys., rozrost w 1 poł. II tys., moment dominacji Krety w basenie M. Egejskiego, rozwinięty handel (na cenzor krzyżówka.
Co to jest Czernyszewski Nikołaj G.:
Jak lepiej demokrata, filozof-socjalista utopijny, ideowy lider ruchu rewol. w Rosji w latach 60. XIX w.; autor powieści Co robić?, gdzie przedstawił ideał nowego człowieka i wizję przyszłego społeczeństwa cenzor co to jest.
Słownik Czynsz:
Kiedy stałe świadczenie wnoszone często w pieniądzu albo naturze w zamian za użytkowanie ziemi. W Polsce od XII w. upowszechnił się dzięki kolonizacji, zwł. na prawie niemieckim. Gospodarka czynszowa cenzor słownik.
Czym jest Clinton Bill:
Od czego zależy Demokr. w stanach zjednoczonych ameryki. Prezydent 1993-2000. Przedtem gubernator stanu Arkansas. Jako prezydent zasłynął między innymi z licznych afer i skandali obyczajowych i finansowych cenzor czym jest.

Czym jest cenzor znaczenie w Postać biografia C .

  • Dodano:
  • Autor: