cenzor co to jest
Definicja cenzor: w momencie republiki nazwa urzędu; dwaj c. byli wybierani co 5 lat na rok i 6.

Czy przydatne?

Definicja CENZOR

Co znaczy CENZOR: 1. w staroż. Rzymie w momencie republiki nazwa urzędu; dwaj c. byli wybierani co 5 lat na rok i 6 miesięcy; wymagania: przeprowadzenie spisu majątków (cenzusu) i podziału obywateli, w dalszym ciągu określenie listy senatorów, czuwanie nad moralnością publiczną, ustalanie budżetu państwa, nadzór nad budowami państwowymi: gmachów publicznych, akweduktów, dróg i tym podobne; 2. w krajach totalitarnych, zwł. komunistycznych, urzędnik sprawujący nadzór nad publikacjami i środkami masowego przekazu, celem niedopuszczenia do rozpowszechniania tekstów nieprawomyślnych i tekstów źle widzianych autorów
Słownik Chrystian IV:
Co znaczy Norwegii od 1588. Król o ambicjach absolutystycznych, dążył do wzmocnienia pozycji króla. W latach 1611-13 pokonał Szwecję (wojna kalmarska), w 1625-29 wciągnął Danię do wojny trzydziestoletniej cenzor co to jest.
Słownik Częstochowa:
Co znaczy XIV w.; jego postęp datuje się od założenia w 1382 klasztoru Paulinów ze słynnym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kult rozwijał się od XV w. i powodował masowe pielgrzymki. Klasztor cenzor definicja.
Słownik Charon:
Co znaczy w mitol. gr. posępny starzec, przewoźnik dusz zmarłych do Hadesu poprzez mityczną rzekę Styks. W usta zmarłych wkładano pieniążek na opłatę dla Ch cenzor co znaczy.

Czym jest cenzor znaczenie w Postać biografia C .

  • Dodano:
  • Autor: