częstochowa co to jest
Definicja Częstochowa: XIV w.; jego postęp datuje się od założenia w 1382 klasztoru Paulinów ze.

Czy przydatne?

Definicja Częstochowa

Co znaczy CZĘSTOCHOWA: miasto lokowane w XIV w.; jego postęp datuje się od założenia w 1382 klasztoru Paulinów ze słynnym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kult rozwijał się od XV w. i powodował masowe pielgrzymki. Klasztor wsławił się obroną w okresie potopu szwedzkiego. Później odgrywał istotną rolę nar. w momencie rozbiorowym, przyciągając pielgrzymki z różnych zaborów
Słownik Chrześcijaństwo:
Co znaczy zapoczątkowana poprzez działalność Jezusa Chrystusa około 30 n.e. Na początku ściśle powiązane z judaizmem, w dalszym ciągu, zwł. dzięki działalności św. Pawła z Tarsu, stało się religią uniwersalną częstochowa.
Słownik Czajkowski Michał:
Co znaczy dziennikarz; uczestnik stworzenia listopadowego, na emigracji we Francji, czł. Towarzystwa Demokratycznego Polskiego, potem związany z Hotelem Lambert; agent dyplomatyczny A. J. Czartoryskiego w częstochowa.
Słownik Centralny Komitet Narodowy:
Co znaczy organizacja powołana poprzez J. Piłsudskiego w Warszawie w I 1915, mająca stanowić polit. reprezentację Królestwa Pol. Weszły do niej PPS, Niezależny Związek Robotniczy i PSL Wyzwolenie częstochowa.

Czym jest Częstochowa znaczenie w Postać biografia C .

  • Dodano:
  • Autor: