demokracja co to jest
Definicja demokracja: potocznym władza ludu (typ ustroju, gdzie władza należy do ogółu obywateli.

Czy przydatne?

Definicja Demokracja

Co znaczy DEMOKRACJA: w znaczeniu potocznym władza ludu (typ ustroju, gdzie władza należy do ogółu obywateli); mówi się o: 1. d. bezpośredniej, gdy decyzje są podejmowane na zebraniu wszystkich obywateli (na przykład d. ateńska) lub w drodze głosowania powszechnego ( referendum); 2. d. pośredniej, gdy o kwestiach państwa decydują przedstawiciele obywateli, wybrani w wyborach powszechnych do organów przedstawicielskich
Słownik Doktryna Sonnenfelda:
Co znaczy okresie ekspansji wpływów świat. ZSRR w 1975 poprzez wysokiego urzędnika administracji USA koncepcja wchłonięcia Europy Wsch. poprzez ZSRR dla jego zaspokojenia i zapobieżenia III wojnie świat demokracja.
Słownik Dmochowski Franciszek Ksawery:
Co znaczy dziennikarz Kuźnicy Kołłątajowskiej; wraz z I. Potockim i H. Kołłątajem napisał O ustanowieniu i upadku Konstytucji 3 maja 1791; w trakcie insurekcji 1794 należał do tak zwany jakobinów polskich demokracja.
Słownik Dokument:
Co znaczy przeważnie pismo o określonej formie, stwierdza albo ustanawia dany stan prawny albo służy do wykonywania ustalonych uprawnień; 2. każda rzecz wyrażająca jakikolwiek przejaw myśli ludzkiej użyteczny demokracja.

Czym jest demokracja znaczenie w Postać biografia D .

  • Dodano:
  • Autor: