deputacja co to jest
Definicja Deputacja: emigracyjna istniejąca w Paryżu w latach 1795-97 skupiająca lewicowych.

Czy przydatne?

Definicja Deputacja

Co znaczy DEPUTACJA: organizacja emigracyjna istniejąca w Paryżu w latach 1795-97 skupiająca lewicowych działaczy insurekcji kościuszkowskiej, tak zwany jakobinów polskich; przywódcy - D. Mniewski, F.K. Dmochowski, J.K. Szaniawski, J. Sułkowski; opowiadała się za reformami społ. i polit., zabiegała o pomoc Francji w zamiarze wywołania stworzenia w państwie i utworzenia republiki
Słownik "Drużyna Wałęsy":
Co znaczy kandydatów Solidarności w przełomowych wyborach 4 VI 1989, którzy w celu przeciwdziałania ewentualnym prowokacjom i dla czytelności podziału sceny polit. sfotografowali się z L. Wałęsą i poszli do deputacja.
Słownik Doktryna Breżniewa:
Co znaczy pierwszy po inwazji na Czechosłowację w 1968 poprzez przywódcę ZSRR zasada ograniczonej suwerenności krajów tak zwany obozu socjalistycznego. Uzasadnieniem było prawo bratnich partii do udzielenia deputacja.
Słownik Dawid:
Co znaczy około 1012-około 972 przed naszą erą), artysta silnego państwa o największym terytorium w dziejach Izraela, toczył zwycięskie wojny z Filistynami i innymi plemionami. Zyskał Jerozolimę i uczynił z deputacja.

Czym jest Deputacja znaczenie w Postać biografia D .

  • Dodano:
  • Autor: