dominium co to jest
Definicja dominium: posiadłość bryt., która uzyskała niezwykły status autonomiczny, w tym prawo do.

Czy przydatne?

Definicja DOMINIUM

Co znaczy DOMINIUM: od 2 poł. XIX w. posiadłość bryt., która uzyskała niezwykły status autonomiczny, w tym prawo do własnego parlamentu i rządu; status dominiów posiadały początkowo tylko państwa rządzone poprzez białą ludność: Kanada (od 1867), Związek Australijski (1901), Nowa Zelandia (1907), Związek Południowej Afryki (1909), po II wojnie świat. także: Indie (1947-1949)
Słownik Dekolonizacja:
Co znaczy wyzwalania się terytoriów uzależnionych od władzy ich europejskich metropolii i powstawanie na to miejsce niepodległych krajów; rozpoczął się po II wojnie świat., a apogeum osiągnął w 1960 ( rok dominium co to jest.
Słownik Davout Louis Nicolas:
Co znaczy jeden z najzdolniejszych dowódców napoleońskich, uczestnik wojen z lat 1796-1815; zwyciężył wojska prus. w bitwie pod Auerstedt (1806); dowódca wojsk franc. i pol. stacjonujących w Księstwie Warsz dominium definicja.
Słownik "Dekada Legii":
Co znaczy pismo Legionów Polskich we Włoszech ukazujące się w 1799 (II-III) co 10 dni (stąd nazwa); wyszły 4 numery, redagowane poprzez C. Godebskiego, zawierały bieżące wiadomości z prasy franc., wł. i niem dominium co znaczy.

Czym jest dominium znaczenie w Postać biografia D .

  • Dodano:
  • Autor: