donacje co to jest
Definicja donacje: ziemskich poprzez monarchę; w zaborze ros. i prus. były metodą nagradzania.

Czy przydatne?

Definicja Donacje

Co znaczy DONACJE: nadanie dóbr ziemskich poprzez monarchę; w zaborze ros. i prus. były metodą nagradzania wyższych urzędników i wojskowych; w Księstwie Warsz. Napoleon nadawał d. Polakom i Francuzom; po stworzeniu listopadowym i styczniowym w Królestwie Pol. kilkuset urzędnikom i wojskowym ros. nadano d. z ziem skonfiskowanych powstańcom; w 1919 d. przeszły na własność państwa
Słownik Dymitr Samozwaniec I, Właśc. Griszka Otriepjew:
Co znaczy 1605. Rzekomo cudem ocalony syn Iwana IV Dymitr. Przy użyciu pol. magnatów kresowych w 1605 wkroczył do Moskwy. Po Zgonu Borysa Godunowa ogłoszony carem. Wskutek stworzenia w Moskwie w 1606 zabity donacje.
Słownik Dominium Maris Baltici:
Co znaczy stosowane czasem ?Xac. ustalenie celu cyklu wojen toczonych w 2 poł. XVI w. między Danią, Litwą, Moskwą, Polską i Szwecją o dziedzictwo zakonu kawalerów mieczowych, a zwł. panowanie na M. Bałtyckim donacje.
Słownik Daimler Gottlieb:
Co znaczy konstruktor, który w 1883 zbudował pierwszy szybkobieżny silnik benzynowy, dwa lata potem pierwszy motocykl, a w 1886 zastosował swój silnik w samochodzie własnej konstrukcji. Uważany jest (wspólnie donacje.

Czym jest donacje znaczenie w Postać biografia D .

  • Dodano:
  • Autor: