donacje co to jest
Definicja donacje: ziemskich poprzez monarchę; w zaborze ros. i prus. były metodą nagradzania.

Czy przydatne?

Definicja DONACJE

Co znaczy DONACJE: nadanie dóbr ziemskich poprzez monarchę; w zaborze ros. i prus. były metodą nagradzania wyższych urzędników i wojskowych; w Księstwie Warsz. Napoleon nadawał d. Polakom i Francuzom; po stworzeniu listopadowym i styczniowym w Królestwie Pol. kilkuset urzędnikom i wojskowym ros. nadano d. z ziem skonfiskowanych powstańcom; w 1919 d. przeszły na własność państwa
Co znaczy Dynastia:
Porównanie ród, którego członkowie sprawują władzę w monarchii donacje co znaczy.
Krzyżówka Drednot:
Dlaczego typu okrętu liniowego (pancernika) o dużej ilości dział wielkiego kalibru, mocnym opancerzeniu i sporej szybkości, z których pierwszy ( Dreadnought ) został zbudowany w 1906 w W. Brytanii donacje krzyżówka.
Co to jest Dekabryści:
Jak lepiej szlacheccy z 1 poł. XIX w. występujący przeciw samowładztwu carskiemu i pańszczyźnie; gł. ośrodki to działające w Petersburgu Tow. Północne (opowiadało się za republiką) i Tow. Południowe w donacje co to jest.
Słownik Diderot Denis:
Kiedy filozof, jeden z najwybitniejszych myślicieli oświecenia euro. Red. (od 1745) Ogromnej encyklopedii francuskiej. W najwyższym stopniu znana i popularna do dziś jest jego powieść Kubuś Fatalista i donacje słownik.
Czym jest Dumouriez Charles:
Od czego zależy przebywał w Polsce wspierając konfederację barską; w 1792 dowódca rewolucyjnej armii franc.; pokonał Austriaków pod Jemappes, zajął Belgię i Holandię; w 1793 oskarżony o zdradę przeszedł na stronę donacje czym jest.

Czym jest donacje znaczenie w Postać biografia D .

  • Dodano:
  • Autor: