dualizm co to jest
Definicja dualizm: występowanie dwu przeciwstawnych (bądź uzupełniających się) zjawisk; dwutorowość.

Czy przydatne?

Definicja Dualizm

Co znaczy DUALIZM: dwoistość; występowanie dwu przeciwstawnych (bądź uzupełniających się) zjawisk; dwutorowość rozwoju. 1. w filozofii i religii: pogląd postrzegający całą rzeczywistość w kategoriach przeciwstawień typu materia-duch, dobro-zło, światło-ciemność, Bóg-Szatan i tak dalej (zobacz Zaratustra); 2. związek dwóch równorzędnych krajów (na przykład monarchia austro-węgierska w 1867- 1918)
Słownik "Dekada Legii":
Co znaczy pismo Legionów Polskich we Włoszech ukazujące się w 1799 (II-III) co 10 dni (stąd nazwa); wyszły 4 numery, redagowane poprzez C. Godebskiego, zawierały bieżące wiadomości z prasy franc., wł. i niem dualizm.
Słownik Dynastia Saska:
Co znaczy odmiennie Ludolfingowie (od imienia protoplasty rodu Ludolfa); dynastia panująca w Niemczech w latach 919-1024 jako królowie, a od 962 także jako cesarze; pierwszym z d.s. na tronie niem. był Henryk I dualizm.
Słownik Demokracja Ateńska:
Co znaczy staroż. Aten, zapoczątkowany poprzez Klejstenesa, gdzie o istotnych kwestiach państwa decydowała większością głosów całość obywateli ( zebranie ludowe). Obywatelstwo ateńskie nie przysługiwało dualizm.

Czym jest dualizm znaczenie w Postać biografia D .

  • Dodano:
  • Autor: