emigracja co to jest
Definicja emigracja: wychodźstwo, przymusowe albo dobrowolne opuszczenie ojczyzny. Z migracjami na.

Czy przydatne?

Definicja Emigracja

Co znaczy EMIGRACJA: odmiennie wychodźstwo, przymusowe albo dobrowolne opuszczenie ojczyzny. Z migracjami na mniejszą skalę mamy do czynienia już w starożytności i średniow. Jako mechanizm masowy emigracja pojawiła się w XIX w., kiedy to prócz emigracji spowodowanej prześladowaniami polit. ( Ogromna Emigracja) tysiące ludzi wędrowało w poszukiwaniu pracy czy to do bardziej uprzemysłowionych państw Europy (zwł. Niemiec, Francji), czy to za ocean, gł. do Stanów Zjedn., które przyjęły łącznie kilka mln ludzi. Dzięki tym mechanizmom powstały pokaźne skupiska pol. w Nadrenii i Westfalii, Berlinie, pn.-wsch. Francji, licznych regionach USA (w szczególności Chicago i Nowym Jorku), lecz także Brazylii i Argentynie. Nowa fala emigracji wiązała się z okresem II wojny świat. i wynikała z niechęci do powrotu do rządzonego poprzez komunistów państwie. Pomogła ona stworzeniu kultury niezależnej
Słownik Euratom:
Co znaczy Europejska Wspólnota Energii Atomowej powstała na mocy traktatów rzym. w 1957 w celu koordynacji współpracy w dziedzinie pokojowego zastosowania energii atomowej emigracja.
Słownik Ekstradycja:
Co znaczy wydanie zbiegłego przestępcy państwu, które go poszukuje; e. jest regulowana normalnie szczególnymi umowami międzypaństwowymi emigracja.
Słownik Ententa:
Co znaczy Francji, W. Brytanii i Rosji, powstał w latach 1904-07; e. stanowiła przeciwwagę dla zawiązanego w latach 1879-82 trójprzymierza (Niemcy, Austro-Węgry i Włochy); na stworzenie e. złożyły się emigracja.

Czym jest emigracja znaczenie w Postać biografia E .

  • Dodano:
  • Autor: