entuzjastki co to jest
Definicja entuzjastki: działających w latach 40. XIX w. w Królestwie Pol., związana z konspiracją.

Czy przydatne?

Definicja Entuzjastki

Co znaczy ENTUZJASTKI: ekipa kobiet działających w latach 40. XIX w. w Królestwie Pol., związana z konspiracją niepodległościową; prowadziły także działalność oświatową i propagandową pośród uboższych warstw; prócz N. Żmichowskiej gł. rolę odgrywały w tej ekipie A. Skimborowiczowa i K. Ziemięcka; w Warszawie e. skupione były wokół redakcji "Przeglądu Naukowego"
Słownik Erytrea:
Co znaczy nad M. Czerwonym. Stanowiła część Cesarstwa Etiopskiego, a w dalszym ciągu od 1890 kolonię wł. Po II wojnie świat. znów część Etiopii. Separatystyczne tendencje w tej prowincji i toczona walka entuzjastki.
Słownik Emerson Ralph Waldo:
Co znaczy pisarz, filozof ruchu młodoamerykańskiego, przedstawiciel transcendentalizmu, ameryk. nurtu filozoficzno-moralnego, który przedstawił w dziele Nature. Był przekonany o obecności ducha Bożego w każdym entuzjastki.
Słownik EFTA:
Co znaczy EWG organizacja typu unii celnej integrująca gospodarczo państwa Europy Zach. Utworzona poprzez: W. Brytanię, Austrię, Danię, Norwegię, Portugalię, Szwajcarię i Szwecję w 1960 opierając się na entuzjastki.

Czym jest entuzjastki znaczenie w Postać biografia E .

  • Dodano:
  • Autor: