erytrea co to jest
Definicja Erytrea: nad M. Czerwonym. Stanowiła część Cesarstwa Etiopskiego, a w dalszym ciągu od.

Czy przydatne?

Definicja Erytrea

Co znaczy ERYTREA: afrykańskie kraj nad M. Czerwonym. Stanowiła część Cesarstwa Etiopskiego, a w dalszym ciągu od 1890 kolonię wł. Po II wojnie świat. znów część Etiopii. Separatystyczne tendencje w tej prowincji i toczona walka partyzancka przyczyniły się do destabilizacji całego regionu i obalenia reżimu cesarza Hajle Sellasje, a w dalszym ciągu M.H. Mariama. Od 1993 niepodległa. W stanie permanentnej wojny z Etiopią
Słownik Eryk XIV:
Co znaczy władca Szwecji 1560-68, syn Gustawa I Wazy. Znakomity reformator armii szwedz., prowadził wojnę inflancką. Obalony poprzez braci Jana III i Karola Sudermańskiego (późniejszego Karola IX erytrea.
Słownik Empire:
Co znaczy późny klasycyzm zrodzony we Francji od 1800 r., później rozpowszechniony w całej Europie, wykazujący mocne wpływy sztuki staroż. zarówno w architekturze (monumentalne budowle), jak meblarstwie i erytrea.
Słownik Etatyzm:
Co znaczy rodzaj interwencjonizmu państwowego opierający na regulowaniu gospodarki środkami adm. i na tworzeniu przedsiębiorstw państwowych. Typowy zwł. dla gospodarki tak zwany państw socjalist erytrea.

Czym jest Erytrea znaczenie w Postać biografia E .

  • Dodano:
  • Autor: