estonia co to jest
Definicja Estonia: którego niepodległość ogłoszono w II 1918 wskutek rozpadu cesarstwa ros., lecz.

Czy przydatne?

Definicja Estonia

Co znaczy ESTONIA: kraj nad Bałtykiem, którego niepodległość ogłoszono w II 1918 wskutek rozpadu cesarstwa ros., lecz naprawdę zyskano w XI 1919, kiedy to odparto Armię Czerwoną i wprowadzono ustrój republikańsko-demokr. W 1934 prez. K. Paets wprowadził w E. rządy autorytarne. W konsekwencji traktatu Ribbentrop-Mołotow poddana presji radz. i po wymuszeniu zgody (IX 1939) na wprowadzenie tam garnizonów Armii Czerwonej zmuszona w VII 1940 do wejścia w skład ZSRR jako Estońska Socjalistyczna Republika Radziecka. Od 21 VII 1991 ponownie w pełni suwerenne kraj. Jedno z najszybciej rozwijających się krajów b. ZSRR. Kandyduje do UE. Problemem jest poważna mniejszość ros. (około1/3 ludności)
Słownik Encyklika "Rerum Novarum":
Co znaczy Leona XIII z 1891. Pierwszy dokument formułujący formalnie społ. doktrynę Kościoła; stała się fundamentem działania chrześc. demokracji. Zobacz edukacja socjalna Kościoła katolickiego estonia.
Słownik Emerson Ralph Waldo:
Co znaczy pisarz, filozof ruchu młodoamerykańskiego, przedstawiciel transcendentalizmu, ameryk. nurtu filozoficzno-moralnego, który przedstawił w dziele Nature. Był przekonany o obecności ducha Bożego w każdym estonia.
Słownik Edykt Łaski:
Co znaczy edykt wydany poprzez Ludwika XIII w 1629 gwarantujący hugenotom franc. wolność kultu (niezależnie od Paryża), a likwidujący strukturę polit. Kościoła kalwińskiego we Francji estonia.

Czym jest Estonia znaczenie w Postać biografia E .

  • Dodano:
  • Autor: