etiopia co to jest
Definicja Etiopia: wsch. znane także jako Abisynia. Jedno z najstarszych krajów Afryki. Od IV w.

Czy przydatne?

Definicja Etiopia

Co znaczy ETIOPIA: kraj w Afryce płn.-wsch. znane także jako Abisynia. Jedno z najstarszych krajów Afryki. Od IV w. częściowo schrystianizowane, zjednoczone jako cesarstwo od 1855. Od 1889 penetrowane poprzez Włochów. W 1895 wobec agresji włoskiej obroniła własną niepodległość w bitwie pod Aduą. Jednak w okresie tak zwanej wojny abisyńskiej (1935-36) wojska faszystowskich Włoch zdobyły E. i zmieniły ją w kolonię. Po II wojnie świat. znów niepodległa. 1975 obalenie monarchii, rządy lewicowe do 1991. Jeden z najbiedniejszych państw Afryki nawiedzany poprzez tragiczne susze. Jednocześnie w stałym konflikcie ze swą byłą prowincją Erytreą
Słownik Edward VI:
Co znaczy syn Henryka VIII i Jane Seymour. Władca Anglii i Irlandii od 1547. Za panowania Edwarda VI nastąpiło wzmocnienie antyrzym. tendencji w Kościele anglikańskim etiopia.
Słownik Edward III:
Co znaczy władca z angielskiego: od 1327, z dynastii Plantagenetów, wnuk Filipa IV Pięknego; zgłaszając pretensje do korony francuskiej po wygaśnięciu dyn. Kapetyngów stał się inicjatorem wojny stuletniej etiopia.
Słownik Epoka Kamienia:
Co znaczy najstarszy moment w dziejach ludzkości, podział na starszą e.k. ( paleolit) i młodszą ( neolit), niektórzy dodają środkową (mezolit); nazwa od gł. surowca do wyrobu narzędzi etiopia.

Czym jest Etiopia znaczenie w Postać biografia E .

  • Dodano:
  • Autor: