etiopia co to jest
Definicja Etiopia: wsch. znane także jako Abisynia. Jedno z najstarszych krajów Afryki. Od IV w.

Czy przydatne?

Definicja ETIOPIA

Co znaczy ETIOPIA: kraj w Afryce płn.-wsch. znane także jako Abisynia. Jedno z najstarszych krajów Afryki. Od IV w. częściowo schrystianizowane, zjednoczone jako cesarstwo od 1855. Od 1889 penetrowane poprzez Włochów. W 1895 wobec agresji włoskiej obroniła własną niepodległość w bitwie pod Aduą. Jednak w okresie tak zwanej wojny abisyńskiej (1935-36) wojska faszystowskich Włoch zdobyły E. i zmieniły ją w kolonię. Po II wojnie świat. znów niepodległa. 1975 obalenie monarchii, rządy lewicowe do 1991. Jeden z najbiedniejszych państw Afryki nawiedzany poprzez tragiczne susze. Jednocześnie w stałym konflikcie ze swą byłą prowincją Erytreą
Słownik Eryk XIV:
Co znaczy władca Szwecji 1560-68, syn Gustawa I Wazy. Znakomity reformator armii szwedz., prowadził wojnę inflancką. Obalony poprzez braci Jana III i Karola Sudermańskiego (późniejszego Karola IX etiopia co to jest.
Słownik Elżbieta I Wielka:
Co znaczy i Anny Boleyn; królowa Anglii od 1558. Popierała ekspansję zamorską Anglii mimo groźby wojny z Hiszpanią. Podporządkowała sobie naprawdę Szkocję. Na kontynencie wspierała protestanów franc. i etiopia definicja.
Słownik Europejska Wspólnota Gospodarcza:
Co znaczy 1957 na mocy traktaktów rzym. poprzez Belgię, Francję, Holandię, Irlandię, Luksemburg, RFN, Włochy i etapowo rozszerzająca się na inne państwa Europy. W jej ramach nastąpiła daleko idąca integracja etiopia co znaczy.

Czym jest Etiopia znaczenie w Postać biografia E .

  • Dodano:
  • Autor: