etiopia co to jest
Definicja Etiopia: wsch. znane także jako Abisynia. Jedno z najstarszych krajów Afryki. Od IV w.

Czy przydatne?

Definicja Etiopia

Co znaczy ETIOPIA: kraj w Afryce płn.-wsch. znane także jako Abisynia. Jedno z najstarszych krajów Afryki. Od IV w. częściowo schrystianizowane, zjednoczone jako cesarstwo od 1855. Od 1889 penetrowane poprzez Włochów. W 1895 wobec agresji włoskiej obroniła własną niepodległość w bitwie pod Aduą. Jednak w okresie tak zwanej wojny abisyńskiej (1935-36) wojska faszystowskich Włoch zdobyły E. i zmieniły ją w kolonię. Po II wojnie świat. znów niepodległa. 1975 obalenie monarchii, rządy lewicowe do 1991. Jeden z najbiedniejszych państw Afryki nawiedzany poprzez tragiczne susze. Jednocześnie w stałym konflikcie ze swą byłą prowincją Erytreą
Słownik Encyklika "Cum Primum":
Co znaczy Grzegorza XVI z 9 V 1832, skierowana do biskupów Królestwa Pol.; wydana pod naciskiem Rosji i Austrii, zawierała potępienie stworzenia listopadowego jako buntu przeciw prawowitej władzy; wywołała etiopia.
Słownik Edykt Nantejski:
Co znaczy poprzez króla Henryka IV w 1598 gwarantujący kalwinistom franc. (tak zwany hugenotom) wolność kultu (niezależnie od Paryża) i w tajnej części przyznający im 100 miejsc bezpieczeństwa (twierdz etiopia.
Słownik Edward VIII:
Co znaczy władca W. Brytanii od 20 I 1936 do abdykacji 11 XII 1936, gdy to rząd (wiedząc o jego podejrzanych kontaktach z Niemcami) i parlament nie zgodziły się na jego małżeństwo z rozwódką Wallis Simpson etiopia.

Czym jest Etiopia znaczenie w Postać biografia E .

  • Dodano:
  • Autor: