gallipoli co to jest
Definicja Gallipoli: Egejskim u wejścia do cieśniny Dardanele prowadzącej na M. Czarne, znany gł. z.

Czy przydatne?

Definicja Gallipoli

Co znaczy GALLIPOLI: półwysep na M. Egejskim u wejścia do cieśniny Dardanele prowadzącej na M. Czarne, znany gł. z desantu i walk wojsk z angielskiego:--franc. od IV 1915 do I 1916. Celem tej operacji (pomysłu W. Churchilla) było opanowanie tur. cieśnin czarnomorskich, a tym samym otwarcie drogi wodnej łączącej państwa ententy z Rosją. Wobec zaciętego oporu Turków operacja zakończyła się niepowodzeniem
Słownik Geremek Bronisław:
Co znaczy opuścił PZPR po wydarzeniach 1968 sympatyzując z opozycją; polityk od 1980 związany z Solidarnością , jeden z jej czołowych doradców. Po 1989 przewodn. OKP, a w dalszym ciągu po jego rozbiciu gallipoli.
Słownik Goci:
Co znaczy plemiona germańskie pochodzące ze Skandynawii, w III w. n.e. znad pd. brzegów M. Bałtyckiego zawędrowały na stepy nadczarnomorskie, po czym podzieliły się na dwa odłamy: Wizygotów i Ostrogotów gallipoli.
Słownik Generalne Gubernatorstwo:
Co znaczy adm. utworzona poprzez Niemców 12 X 1939 na terenie okupowanych centralnych ziem pol., złożona z tak zwany dystryktów: krakowskiego, radomskiego, lubelskiego i warszawskiego (od 1941 także Galicji gallipoli.

Czym jest Gallipoli znaczenie w Postać biografia G .

  • Dodano:
  • Autor: