germanowie co to jest
Definicja Germanowie: indoeuropejskie ( Indoeuropejczycy), ich kolebką była pd. Skandynawia i Płw.

Czy przydatne?

Definicja Germanowie

Co znaczy GERMANOWIE: ludy indoeuropejskie ( Indoeuropejczycy), ich kolebką była pd. Skandynawia i Płw. Jutlandzki (przełom II/I tys. przed naszą erą). Migracje G. prowadzone tak na pn., jak i na pd. przyniosły podział G. na trzy gł. odłamy: 1. G. pn. - Normanowie, 2. G. zach. - od końca II w. przed naszą erą zagrażali staroż. Rzymowi docierając do linii Renu i Dunaju, 3. G. wsch. - w III w. n.e. osiedli nad Morzem Czarnym. Wędrówki G. doprowadziły ostatecznie do ukształtowania się większości krajów euro. w dobie wczesnego średniow. Zobacz także Goci, Ostrogoci, Wizygoci, Wandalowie, Frankowie
Słownik Godlewski Józef:
Co znaczy polit., uczestnik insurekcji 1794; w 1809 i 1811 poseł na sejm Księstwa Warsz., na którym zasłynął jako krytyk polityki rządu, w 1818-25 poseł na sejm Królestwa Pol. związany z opozycją liberalną germanowie.
Słownik Gama Vasco Da:
Co znaczy żeglarz portug., odkrywca morskiej drogi do Indii (1497-99), założyciel portug. faktorii w Mozambiku (Afryka) i Indiach germanowie.
Słownik Geremek Bronisław:
Co znaczy opuścił PZPR po wydarzeniach 1968 sympatyzując z opozycją; polityk od 1980 związany z Solidarnością , jeden z jej czołowych doradców. Po 1989 przewodn. OKP, a w dalszym ciągu po jego rozbiciu germanowie.

Czym jest Germanowie znaczenie w Postać biografia G .

  • Dodano:
  • Autor: