hakata co to jest
Definicja hakata: nacjonalistyczna utworzona 28 IX 1894 w Poznaniu, zw. tak kolokwialnie od.

Czy przydatne?

Definicja Hakata

Co znaczy HAKATA: niem. organizacja nacjonalistyczna utworzona 28 IX 1894 w Poznaniu, zw. tak kolokwialnie od pierwszych liter nazwisk założycieli: F. Hansemann, H. Kennemann, H. Tiedemann; od 1900 formalnie Niemiecki Związek Kresów Wschodnich; miała charakter stowarzyszenia społ. (w 1901 liczyła około 20 tys. członków). Celem jej było wywieranie nacisku na rząd (by wprowadził prawa skierowane przeciw Polakom), śledzenie pol. aktywności i donoszenie o niej władzom, podejmowanie różnych akcji antypolskich, w tym bojkotu gosp., różnoraka pomoc Niemcom ziem wsch.; czynna raczej na terenie zaboru prus., zaprzestała działalności po I wojnie świat
Słownik Hrabia:
Co znaczy ustalenie wodza oddziału; w kraju Franków urzędnik stojący na czele hrabstwa dysponujący władzą wojskową i sądowniczą. Z czasem urząd h. stał się dziedziczny i piastujący go uznawali jedynie hakata.
Słownik Hindus:
Co znaczy mieszkaniec Indii; również, pisany małą literą - wyznawca hinduizmu hakata.
Słownik Habsburgowie:
Co znaczy obejmująca trony w różnych państwach euro. od 1273 do poł. XVIII w., a w dalszym ciągu jako dyn. habsbursko-lotaryńska do 1918. Założycielem dyn. H. był Rudolf Habsburg, od 1273 władca niem. Od 1282 hakata.

Czym jest hakata znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: