hakata co to jest
Definicja hakata: nacjonalistyczna utworzona 28 IX 1894 w Poznaniu, zw. tak kolokwialnie od.

Czy przydatne?

Definicja Hakata

Co znaczy HAKATA: niem. organizacja nacjonalistyczna utworzona 28 IX 1894 w Poznaniu, zw. tak kolokwialnie od pierwszych liter nazwisk założycieli: F. Hansemann, H. Kennemann, H. Tiedemann; od 1900 formalnie Niemiecki Związek Kresów Wschodnich; miała charakter stowarzyszenia społ. (w 1901 liczyła około 20 tys. członków). Celem jej było wywieranie nacisku na rząd (by wprowadził prawa skierowane przeciw Polakom), śledzenie pol. aktywności i donoszenie o niej władzom, podejmowanie różnych akcji antypolskich, w tym bojkotu gosp., różnoraka pomoc Niemcom ziem wsch.; czynna raczej na terenie zaboru prus., zaprzestała działalności po I wojnie świat
Słownik Henryk VII:
Co znaczy po bitwie pod Bosworth (1485) władca Anglii. Zakończył wojnę Dwóch Róż. Założyciel dyn. Tudorów hakata.
Słownik Hiszpańska Wojna Domowa:
Co znaczy zapoczątkowana rebelią sił prawicowych (kierowanych poprzez gen. F. Franco) przeciw rządowi lewicowemu ludowemu 17 VII 1936. Wojna ta stała się poligonem mocarstw. Włochy i Niemcy wspierały gen hakata.
Słownik Herostratos:
Co znaczy szewc, który - pragnąc nieśmiertelnej sławy - w 356 przed naszą erą spalił słynną świątynię Artemidy tak zwany Artemizjon. Skazano go na Zgon i zapomnienie (zakaz używania jego imienia poprzez hakata.

Czym jest hakata znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: