haracz co to jest
Definicja haracz: arab. określająca: 1. podatek nakładany na ludność niemuzułmańską w krajach.

Czy przydatne?

Definicja HARACZ

Co znaczy HARACZ: nazwa pochodzenia arab. określająca: 1. podatek nakładany na ludność niemuzułmańską w krajach islamskich; 2. roczną daninę państw podbitych na rzecz władców Turcji osmańskiej; 3. ogólnie - daninę, okup, kontrybucję
Co znaczy Hołd:
Porównanie uroczysta, publiczna przysięga wierności składana poprzez wasala seniorowi w zamian za opiekę i przyjaźń. Z h. mogła wiązać się inwestytura, lecz niekoniecznie, gdyż h. oznaczał związanie zależnością haracz co znaczy.
Krzyżówka Herod Antypas:
Dlaczego Wielkiego, od 4 przed naszą erą do 39 przed naszą erą zarządca Galilei z ramienia Rzymu, wg Biblii napiętnowany poprzez Jana Chrzciciela za kazirodczy związek małżeński (kazał go ściąć), za jego haracz krzyżówka.
Co to jest Hermes:
Jak lepiej w mitol. gr. bóg podróży, dróg; opiekun kupców, pasterzy; boski posłaniec (na przykład Zeusa) przedstawiany w formie młodzieńca w kapeluszu i sandałach ze skrzydełkami haracz co to jest.
Słownik Hanza:
Kiedy w średniow. związek kupców i miast euro. zawiązany na płaszczyźnie wspólnoty interesów kupieckich, walki o przywileje ułatwiające handel i tak dalej Zobacz także Hanza niemiecka haracz słownik.
Czym jest Hezbollah:
Od czego zależy fundamentalistyczne ugrupowanie arab. założone w 1982 poprzez Irańczyków w Libanie, znane z krwawych (regularnie samobójczych) ataków terrorystycznych przeciw Izraelowi i wspierającym go krajom haracz czym jest.

Czym jest haracz znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: