herb co to jest
Definicja herb: umieszczany na zbrojach, tarczach, pieczęciach albo chorągwiach; stosowany na.

Czy przydatne?

Definicja Herb

Co znaczy HERB: ustalony symbol umieszczany na zbrojach, tarczach, pieczęciach albo chorągwiach; stosowany na początku poprzez rody rycerskie (pierwsze znane z 1130). Wyrósł z potrzeb związanych z krucjatami, gdzie chodziło o Proste rozpoznanie sprzymierzeńca i wroga. W dalszym ciągu stosowany także poprzez inne osoby (na przykład dostojników kościelnych, bogatych mieszczan), a wreszcie poprzez instytucje, miasta, również państwa, na przykład "Pogoń" dla Litwy czy podobizna orła w koronie dla Polski
Słownik Husajn Ibn Talal:
Co znaczy władca Jordanii z dyn. Haszymidów. Od 1956 uniezależnił się od W. Brytanii. Następne klęski w wojnach z Izraelem skłoniły go do poszukiwania pokojowego rozwiązania problemu palest herb.
Słownik Hraban Maur:
Co znaczy benedyktyn, znakomita postać doby karolińskiej, autor dzieła encyklopedycznego, arcybp Moguncji, uczeń Alkuina herb.
Słownik Herod Antypas:
Co znaczy Wielkiego, od 4 przed naszą erą do 39 przed naszą erą zarządca Galilei z ramienia Rzymu, wg Biblii napiętnowany poprzez Jana Chrzciciela za kazirodczy związek małżeński (kazał go ściąć), za jego herb.

Czym jest herb znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: