herb co to jest
Definicja herb: umieszczany na zbrojach, tarczach, pieczęciach albo chorągwiach; stosowany na.

Czy przydatne?

Definicja Herb

Co znaczy HERB: ustalony symbol umieszczany na zbrojach, tarczach, pieczęciach albo chorągwiach; stosowany na początku poprzez rody rycerskie (pierwsze znane z 1130). Wyrósł z potrzeb związanych z krucjatami, gdzie chodziło o Proste rozpoznanie sprzymierzeńca i wroga. W dalszym ciągu stosowany także poprzez inne osoby (na przykład dostojników kościelnych, bogatych mieszczan), a wreszcie poprzez instytucje, miasta, również państwa, na przykład "Pogoń" dla Litwy czy podobizna orła w koronie dla Polski
Słownik Hinduizm:
Co znaczy Indiach, jedna z ogromnych światowych, uformowała się w IV w. przed naszą erą na podłożu braminizmu i kultów lokalnych. H. bazuje na wielobóstwie, specjalną czcią otacza: Wisznu, Sziwę i Brahmę; w herb.
Słownik Han:
Co znaczy w staroż. dynastia panująca w Chinach (206 przed naszą erą-220 n.e.), jej władcy zapewnili postęp kulturalny, centralizację władzy, upowszechnili konfucjanizm herb.
Słownik Hufiec Święty:
Co znaczy dowodzony poprzez L. Oborskiego, złożony z emigrantów pol. we Francji; wyruszył 7 IV 1833 z Besançon na pomoc stworzeniu we Frankfurcie; nim jednak dotarł na miejsce, stworzenie upadło herb.

Czym jest herb znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: