hinduizm co to jest
Definicja hinduizm: Indiach, jedna z ogromnych światowych, uformowała się w IV w. przed naszą erą.

Czy przydatne?

Definicja Hinduizm

Co znaczy HINDUIZM: gł. religia w Indiach, jedna z ogromnych światowych, uformowała się w IV w. przed naszą erą na podłożu braminizmu i kultów lokalnych. H. bazuje na wielobóstwie, specjalną czcią otacza: Wisznu, Sziwę i Brahmę; w istocie te trzy naczelne bóstwa utożsamiano, widząc w nich, a również w pozostałych, upostaciowania tej samej najwyższej siły boskiej; liczył się w nim także kult Ogromnej Bogini (uosobienie bogini Matki). H. występuje w wielu nurtach, wszystkie czerpią inspirację z Wed i eposów Mahabharaty i Ramajany
Słownik Humanizm:
Co znaczy prąd umysłowy i kulturalny w Europie (XIV-XVI w. ) odchodzący od średniow. poglądu na świat skoncentrowanego na kwestiach kościelnych; w centrum zainteresowania h. stawiał człowieka i kwestie jego hinduizm.
Słownik Halloween:
Co znaczy noc z 31 X na 1 XI, kiedy pojawiają się dusze zmarłych, wybitny pretekst dla amer. dzieci, aby przebierać się w cudaczne stroje i pokazywać w zamian za słodycze sztuczki hinduizm.
Słownik Hrabia:
Co znaczy ustalenie wodza oddziału; w kraju Franków urzędnik stojący na czele hrabstwa dysponujący władzą wojskową i sądowniczą. Z czasem urząd h. stał się dziedziczny i piastujący go uznawali jedynie hinduizm.

Czym jest hinduizm znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: