hinduizm co to jest
Definicja hinduizm: Indiach, jedna z ogromnych światowych, uformowała się w IV w. przed naszą erą.

Czy przydatne?

Definicja Hinduizm

Co znaczy HINDUIZM: gł. religia w Indiach, jedna z ogromnych światowych, uformowała się w IV w. przed naszą erą na podłożu braminizmu i kultów lokalnych. H. bazuje na wielobóstwie, specjalną czcią otacza: Wisznu, Sziwę i Brahmę; w istocie te trzy naczelne bóstwa utożsamiano, widząc w nich, a również w pozostałych, upostaciowania tej samej najwyższej siły boskiej; liczył się w nim także kult Ogromnej Bogini (uosobienie bogini Matki). H. występuje w wielu nurtach, wszystkie czerpią inspirację z Wed i eposów Mahabharaty i Ramajany
Słownik Henryk Lew:
Co znaczy bawarski z rodu Welfów, najpotężniejszy po cesarzu feudał w Niemczech; podbijał i kolonizował ziemie Słowian połabskich; dążył do samodzielności polit., w wojnie domowej pokonany poprzez cesarza hinduizm.
Słownik Horthy Miklos:
Co znaczy polityk, przed 1918 admirał austr. Po I wojnie świat. lider sił węg. walczących z komunist. Węgierską Republiką Rad. W latach 1920-44 regent Węgier, wprowadził mechanizm autorytarny. W okresie II hinduizm.
Słownik Hoffmanowa Klementyna Z Tańskich:
Co znaczy zwolenniczka umiarkowanych reform w wychowaniu dziewcząt; autorka powieści i poradników wychowawczych, gdzie propagowała edukację w duchu patriotycznym i praktycznym; od 1832 na emigracji we Francji hinduizm.

Czym jest hinduizm znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: