htoriografia co to jest
Definicja historiografia: piśmiennictwo hist. obejmujące dzieła z czasów odległych, jak kroniki czy.

Czy przydatne?

Definicja Historiografia

Co znaczy HISTORIOGRAFIA: dziejopisarstwo, piśmiennictwo hist. obejmujące dzieła z czasów odległych, jak kroniki czy opowiadania spisane z ustnej tradycji ( sagi i tak dalej), a w pierwszej kolejności spuścizna pracy badawczej historyków - opracowania minionych epok sporządzone opierając się na źródeł historycznych i odpowiednich metod
Słownik Husytyzm:
Co znaczy rel., społ. i narod. zainicjowany poprzez J. Husa nabrał szczególnej dynamiki po jego Zgonu, objął Czechy oddziałując na państwa sąsiednie (miał zwolenników w Polsce). Husyci ogłosili programowe historiografia.
Słownik Hitler Adolf:
Co znaczy lider niem. ruchu faszystowskiego. Urodzony w Austrii, walczył w armii niem. w I wojnie świat. W 1923 organizator tak zwany puczu monachijskiego, później w więzieniu autor dzieła Mein Kampf, gdzie historiografia.
Słownik Hohenstaufowie:
Co znaczy panująca w Niemczech (1138-1254) i na Sycylii (1194-1268); zapoczątkowana poprzez króla niem. Konrada III, wygasła na Konradynie panującym na Sycylii, wnuku Fryderyka II Hohenstaufa. Moment rządów H historiografia.

Czym jest historiografia znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: