hohenstaufowie co to jest
Definicja Hohenstaufowie: panująca w Niemczech (1138-1254) i na Sycylii (1194-1268); zapoczątkowana.

Czy przydatne?

Definicja Hohenstaufowie

Co znaczy HOHENSTAUFOWIE: dynastia niem. panująca w Niemczech (1138-1254) i na Sycylii (1194-1268); zapoczątkowana poprzez króla niem. Konrada III, wygasła na Konradynie panującym na Sycylii, wnuku Fryderyka II Hohenstaufa. Moment rządów H. cechuje ostatecznie przegrana walka z papiestwem o przewodnictwo w świecie chrześcijańskim. Zobacz także uniwersalizm; Fryderyk I Barbarossa; Henryk VI; Fryderyk II, Henryk VII
Słownik Hufiec:
Co znaczy w armiach średniow. jednostka bojowa licząca kilka chorągwi; aktualnie ustalenie jednostki w składzie nie wszystkich organizacji (na przykład harcerstwie hohenstaufowie.
Słownik Henryk Walezy:
Co znaczy 74), władca Francji (jako Henryk III) od 1574, ostatni z dyn. Walezjuszy we Francji. Wybrany na króla Polski. Po Zgonu brata Karola IX potajemnie opuścił Kraków i udał się do Francji, by objąć hohenstaufowie.
Słownik Historiografia:
Co znaczy piśmiennictwo hist. obejmujące dzieła z czasów odległych, jak kroniki czy opowiadania spisane z ustnej tradycji ( sagi i tak dalej), a w pierwszej kolejności spuścizna pracy badawczej historyków hohenstaufowie.

Czym jest Hohenstaufowie znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: