hugenoci co to jest
Definicja hugenoci: przyjęta nazwa dawnych wyznawców kalwinizmu we Francji. Ich działalność datuje.

Czy przydatne?

Definicja Hugenoci

Co znaczy HUGENOCI: powszechnie przyjęta nazwa dawnych wyznawców kalwinizmu we Francji. Ich działalność datuje się od 1550. Po wielu wojnach rel. w 1598 edyktem nantejskim uzyskali równouprawnienie z katolikami i prawo posiadania 200 miast i zamków. W XVII w. odebrano im prawa: 1685 odwołanie edyktu nantejskiego, przymusowe nawracanie na katolicyzm. Wielu h. emigrowało wówczas do Prus, Szwajcarii, Holandii, kolonii z angielskiego: Ponownie zrównani w prawach z katolikami poprzez rewolucję francuską (1791)
Słownik Heltman Wiktor:
Co znaczy dziennikarz; jeden z założycieli Związku Wolnych Polaków, uczestnik stworzenia listopadowego; na emigracji lider i ideolog TDP, redagował między innymi Manifest poitierski (tak zwany Ogromny) z 1836 hugenoci.
Słownik Hannibal:
Co znaczy kartagiński mąż stanu z rodu Barkidów, nieprzejednany wróg Rzymu, dowodził armią kartagińską w trakcie II wojny punickiej, po klęsce w 202 przed naszą erą wrócił do Kartaginy i przeprowadził szereg hugenoci.
Słownik Hieroglify:
Co znaczy odmiana pisma stosowana w staroż. Egipcie, powstała z przekształcenia pisma obrazkowego, obejmowała mozaikę przedstawień różnych elementów, którym odpowiadały poszczególne dźwięki mowy hugenoci.

Czym jest hugenoci znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: