hugenoci co to jest
Definicja hugenoci: przyjęta nazwa dawnych wyznawców kalwinizmu we Francji. Ich działalność datuje.

Czy przydatne?

Definicja Hugenoci

Co znaczy HUGENOCI: powszechnie przyjęta nazwa dawnych wyznawców kalwinizmu we Francji. Ich działalność datuje się od 1550. Po wielu wojnach rel. w 1598 edyktem nantejskim uzyskali równouprawnienie z katolikami i prawo posiadania 200 miast i zamków. W XVII w. odebrano im prawa: 1685 odwołanie edyktu nantejskiego, przymusowe nawracanie na katolicyzm. Wielu h. emigrowało wówczas do Prus, Szwajcarii, Holandii, kolonii z angielskiego: Ponownie zrównani w prawach z katolikami poprzez rewolucję francuską (1791)
Słownik Hagia Sophia:
Co znaczy Mądrości w Konstantynopolu (dziś meczet w Stambule), najsłynniejsza z budowli cesarza Justyniana I Wielkiego powstała w latach 532-537. Imponujące rozwiązania architektoniczne (między innymi hugenoci.
Słownik Herezja:
Co znaczy teologiczny sprzeczny z oficjalną edukacją danej religii, stanowiący z punktu widzenia panującej religii błąd, odstępstwo od wiary; również ruch społ.-rel. powstały w oparciu o tego typu poglądy. 2 hugenoci.
Słownik Hufiec Święty:
Co znaczy dowodzony poprzez L. Oborskiego, złożony z emigrantów pol. we Francji; wyruszył 7 IV 1833 z Besançon na pomoc stworzeniu we Frankfurcie; nim jednak dotarł na miejsce, stworzenie upadło hugenoci.

Czym jest hugenoci znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: