inkowie co to jest
Definicja Inkowie: środk. Andy. Zalążek państwa stworzyli w XII w., ogromne podboje rozpoczęli z.

Czy przydatne?

Definicja INKOWIE

Co znaczy INKOWIE: lud zamieszkujący środk. Andy. Zalążek państwa stworzyli w XII w., ogromne podboje rozpoczęli z kolei na przełomie XV i XVI w., obejmując ziemie należące dziś do Peru, Kolumbii, Ekwadoru, Boliwii, a również częściowo Argentyny i Chile. Własność ziemi wspólna. Fundamentem gospodarki wysoko postawione rolnictwo (znane: nawadnianie, nawozy, hodowla). Budowniczy wspaniałych dróg i monumentalnych budowli. W 1531 r. zostali zaatakowani poprzez Hiszpanów, którzy błyskawicznie zlikwidowali ich imperium. Resztki jego przetrwały tylko do 1572
Słownik Inflacja W Polsce:
Co znaczy deficytu skarbu 1921-22 gł. źródłem dochodów państwa stał się druk banknotów. Początkowo i. sprzyjała postępowi gospodarki ułatwiając eksport (który dla odbiorców zagr. był tańszy). Od poł. 1923 inkowie co to jest.
Słownik Independenci:
Co znaczy Kościele anglikańskim. I. domagali się niezależności gmin wyznaniowych od hierarchii kościelnej. W okresie wojny domowej 1642-52 stanowili jedną z w najwyższym stopniu radykalnych polit. frakcji w inkowie definicja.
Słownik Izba Reprezentantów:
Co znaczy nazwa izby niższej parlamentu w nie wszystkich państwach, między innymi w Stanach Zjedn. i Japonii inkowie co znaczy.

Czym jest Inkowie znaczenie w Postać biografia I .

  • Dodano:
  • Autor: