inkowie co to jest
Definicja Inkowie: środk. Andy. Zalążek państwa stworzyli w XII w., ogromne podboje rozpoczęli z.

Czy przydatne?

Definicja Inkowie

Co znaczy INKOWIE: lud zamieszkujący środk. Andy. Zalążek państwa stworzyli w XII w., ogromne podboje rozpoczęli z kolei na przełomie XV i XVI w., obejmując ziemie należące dziś do Peru, Kolumbii, Ekwadoru, Boliwii, a również częściowo Argentyny i Chile. Własność ziemi wspólna. Fundamentem gospodarki wysoko postawione rolnictwo (znane: nawadnianie, nawozy, hodowla). Budowniczy wspaniałych dróg i monumentalnych budowli. W 1531 r. zostali zaatakowani poprzez Hiszpanów, którzy błyskawicznie zlikwidowali ich imperium. Resztki jego przetrwały tylko do 1572
Słownik Izabela I Kastylijska:
Co znaczy królowa Kastylii od 1474. Dzięki małżeństwu z Ferdynandem Aragońskim królowa Hiszpanii od 1479. W 1480 wprowadziła inkwizycję. W 1492 wydała edykt zmuszający Żydów hiszp. do emigracji inkowie.
Słownik Ikonoklazm:
Co znaczy rel. w cesarstwie bizant. w VIII-IX w. skierowany przeciw oddawaniu czci obrazom ( ikona), widząc w nim bałwochwalstwo . Ostatecznie i. potępiono na synodzie w Konstantynopolu (843). Ideę i. podjął inkowie.
Słownik Indeksacja Płac:
Co znaczy jeden z postulatów NSZZ Solidarność w czasach PRL, oznaczający podnoszenie wysokości zarobków pracowniczych adekwatnie do stopnia inflacji w celu ochrony ich rzeczywistej wartości inkowie.

Czym jest Inkowie znaczenie w Postać biografia I .

  • Dodano:
  • Autor: