kalzanie co to jest
Definicja kaliszanie: ziemiańscy w większości z Kaliskiego, działający w latach 1820-31 w.

Czy przydatne?

Definicja Kaliszanie

Co znaczy KALISZANIE: liberalni politycy ziemiańscy w większości z Kaliskiego, działający w latach 1820-31 w Królestwie Pol.; reprezentowali interesy zamożnej szlachty, bronili konstytucji i autonomii Królestwa Pol.; główni przedstawiciele opozycji sejmowej; przywódcy B. i W. Niemojowscy; w 1831 stanowili w okolicy konserwatystów gł. siłę polit. w stworzeniu listopadowym; opowiadali się za zdecydowaną walką z Rosją; dominowali w sejmie powstańczym i w Rządzie Nar
Słownik Kaaba:
Co znaczy na początku pogańska, a od 630 stanowiąca gł. centrum kultowe islamu, cel pielgrzymek ( Mahomet). Ma postać czworobocznej budowli umieszczonej na dziedzińcu meczetu. W narożnik K. wmurowano kaliszanie.
Słownik Kultura Hellenistyczna:
Co znaczy stopienia się w jedno przedmiotów kultury gr. i kultur wsch. w wyniku podbojów Aleksandra Wielkiego i osadnictwa gr. na terenach monarchii hellenistycznych. Wyraźnie zaznaczyło się wpływ Greków w kaliszanie.
Słownik Konsumpcjonizm:
Co znaczy szeroko rozpowszechniona w XX w. postawa życiowa skoncentrowana na maksymalnym używaniu dóbr i usług kaliszanie.

Czym jest kaliszanie znaczenie w Postać biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: