kasztelan co to jest
Definicja kasztelan: Polsce XII-XIII w. urzędnik panującego o władzy adm. (między innymi ściągał.

Czy przydatne?

Definicja Kasztelan

Co znaczy KASZTELAN: pan grodowy, w Polsce XII-XIII w. urzędnik panującego o władzy adm. (między innymi ściągał podatki), wojsk. i sądowniczej, któremu powierzono zarząd nad grodem i związanym z nim okręgiem (kasztelanią); od XIV w. zastąpiony poprzez starostę stał się tytułem honorowym; od XV w. zasiadał w radzie władca. i zwoływał pospolite ruszenie; potem zasiadał w senacie; tytuł k. utrzymał się jeszcze w Księstwie Warsz. i Królestwie Pol. (do 1831)
Słownik Kant Immanuel:
Co znaczy najwybitniejszych filozofów Europy nowoż. Artysta kierunku zw. krytycyzmem teoriopoznawczym. Główne prace Krytyka czystego rozumu, Uzasadnienie metafizyki moralności, Krytyka praktycznego rozumu kasztelan.
Słownik Konstytucja Stalinowska:
Co znaczy uchwalona w 1936 oficjalnie zapewniała obywatelom ZSRR wszystkie swobody demokratyczne, będąc przykrywką nowego etapu terroru i represji kasztelan.
Słownik Kissinger Henry:
Co znaczy politolog i dyplomata, prof. uniwersytecki, doradca prezydentów R. Nixona i G. Forda w latach 1969-76, w 1973-77 sekretarz stanu. Jeden z głównych architektów porozumienia Izraela z Egiptem. Laureat kasztelan.

Czym jest kasztelan znaczenie w Postać biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: