kolonowie co to jest
Definicja kolonowie: rzym. dzierżawcy gruntów, początkowo wolni, a od 332 n.e. przypisani do ziemi.

Czy przydatne?

Definicja Kolonowie

Co znaczy KOLONOWIE: w staroż. imperium rzym. dzierżawcy gruntów, początkowo wolni, a od 332 n.e. przypisani do ziemi. W II i III w. n.e. stali się dominującą warstwą w rolnictwie cesarstwa, w jej skład wchodzili wolni popadający albo dobrowolnie poddający się w zależność od właścicieli ziemskich, a również niewolnicy osadzani jako dzierżawcy. Zaistniała w ten sposób forma zależności (kolonat) stanowiła podstawę wykształcenia się mechanizmu feudalnego ( feudalizm) w średniow
Słownik Kultura Archeologiczna:
Co znaczy znaleziska i inne ślady działalności człowieka występujące na danym obszarze w ustalonym przedziale czasowym, które stanowią jedną grupę wyodrębnioną poprzez badaczy opierając się na kolonowie.
Słownik Karol II Łysy:
Co znaczy władca zachodniofrankijski od 843 ( traktat z Verdun), z dyn. Karolingów, syn Ludwika Pobożnego, od 876 również władca Italii, a przedtem (875) cesarz rzym kolonowie.
Słownik Klauzula Najwyższego Uprzywilejowania:
Co znaczy że każda z umawiających się stron korzysta ze wszystkich uprawnień nadanych poprzez dany państwo innym krajom trzecim. Zobowiązanie do honorowania udogodnień handlowych nie mniejszych niż dla innych kolonowie.

Czym jest kolonowie znaczenie w Postać biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: