komornik co to jest
Definicja komornik: książęcy w Polsce XI-XII w. pełniący różnorodne wymagania bądź przedstawiciel.

Czy przydatne?

Definicja Komornik

Co znaczy KOMORNIK: 1. urzędnik książęcy w Polsce XI-XII w. pełniący różnorodne wymagania bądź przedstawiciel ludności służebnej powoływanej do szczególnych posług; 2. w XII-XIV w. urzędnik sądowy odpowiedzialny za porządek obrad, wykonanie wyroków i tak dalej; 3. członek warstwy uboższej ludności wiejskiej (XIV-XX w. ) pozbawiony własnego gospodarstwa i nadziału ziemi, mieszkający u bogatego chłopa
Słownik Kolej Warszawsko-Wiedeńska:
Co znaczy kolejowa w Królestwie Pol. (jedna z najdłuższych w ówczesnej Europie); otwarta w latach 1845-48 łączyła Warszawę z koleją krakowsko-górnośląską, a poprzez nią z Krakowem, Wiedniem i Wrocławiem komornik.
Słownik Karol I:
Co znaczy Szkocji od 1625 (dyn. Stuartów). Wzorem ojca Jakuba I zmierzał do wzmocnienia władzy władca., na podstawie Kościele anglikańskim i wprowadzanych bez zgody parlamentu podatkach. W 1640 zmuszony do komornik.
Słownik Karol V Habsburg:
Co znaczy 1516 (jako Karol I), cesarz (1519-56). Dziedzic olbrzymiego imperium (Niderlandy, Burgundia, Hiszpania, Neapol, Sycylia, Austria i kolonie). Za jego panowania doszło do rozwoju hiszp. imperium komornik.

Czym jest komornik znaczenie w Postać biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: