korporacjonizm co to jest
Definicja korporacjonizm: polit. związana z edukacją społ. Kościoła, budująca ustrój na prawnie.

Czy przydatne?

Definicja Korporacjonizm

Co znaczy KORPORACJONIZM: doktryna społ.-polit. związana z edukacją społ. Kościoła, budująca ustrój na prawnie zorganizowanych ekipach zawodowych, w ramach których występują razem pracodawcy i pracobiorcy. Społ. nadużycia kapitalizmu chciano przezwyciężyć drogą solidaryzmu społ. Normalnie występowały dwie formy korporacjonizmu: demokr., który gwarantował uczestnikom ich prawa przy jednoczesnej pracy dla wspólnego dobra, i autorytarny, jest to państwowy, gdzie korporacje są instytucjami administracji państwowej i instrumentem totalnej kontroli obywateli poprzez kraj dysponujące monopolem reprezentacji zawodów
Słownik Kryzys Algierski:
Co znaczy Algierii wywołany zwycięstwem wyborczym fundamentalistów islamskich 26 XII 1991. W obawie przed rewolucją islamską po przejęciu władzy poprzez zwycięskich islamistów oficerowie przeprowadzili wojsk korporacjonizm.
Słownik Komitet Obrony Robotników:
Co znaczy poprzez 14 osób, które ogłosiły Apel do społeczeństwa i władz PRL domagając się amnestii dla uczestników wydarzeń czerwcowych 1976, przywrócenia do pracy zwolnionych i ukarania winnych łamania prawa korporacjonizm.
Słownik Kryzys Gospodarczy W Polsce:
Co znaczy Kryzys dotarł do Polski pod koniec 1929. Dla Polski specyficzny był spadek zwł. cen artykułów rolnych o 50-70%. W przemyśle produkcja spadła w 1932 do 63% produkcji z 1929. Wycofywanie kapitałów korporacjonizm.

Czym jest korporacjonizm znaczenie w Postać biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: