kozacy co to jest
Definicja kozacy: od XVI w. początkowo bractwa żołnierskie powstałe na pogranicznych obszarach.

Czy przydatne?

Definicja KOZACY

Co znaczy KOZACY: 1. We wsch. Europie od XVI w. początkowo bractwa żołnierskie powstałe na pogranicznych obszarach Litwy, Polski, Moskwy i Turcji zakładane w celu obrony przed Tatarami. Od końca XVI w. k. zaporoscy i dońscy organizowali rabunkowe wyprawy na posiadłości tur. K. uważali się za ludzi wolnych i rodzaj stanu rycerskiego. Organizacja wewn. była demokr. W Moskwie i Rosji carskiej do 1917 r. traktowano k. jako odrębną kategorię ludności wolnej powoływanej do służby w jednostkach kozackich (k. dońscy, jaiccy, kubańscy, uralscy). 2. W Rzeczypospolitej w XVI-XVIII w. rodzaj jazdy średniozbrojnej autoramentu nar., od poł. XVII w. uzbrojonej w muszkiety, pistolety, szable, łuki i rohatyny i wyposażonej w kolczugi i misiurki
Co znaczy Kenyatta Jomo:
Porównanie prezydent Kenii od 1964, zwolennik polityki prozachodniej i antykomunistycznej. Prowadził politykę pojednania z białą ludnością i Azjatami, wykazując spore umiarkowanie w sprawach gosp kozacy co znaczy.
Krzyżówka Kusociński Janusz:
Dlaczego sportowiec, lekkoatleta, mistrz olimpijski na 10 km z Los Angeles (1932), parokrotny rekordzista świata i mistrz olimpijski na długie dystanse. W okresie wojny w konspiracji, stracony poprzez okupanta kozacy krzyżówka.
Co to jest Kmietowicz Józef:
Jak lepiej stworzenia chochołowskiego 1846; od 1843 wikariusz parafii Chochołów na Podhalu, wraz z J. K. Andrusikiewiczem prowadził agitację pośród chłopów; 21 II 1846 stanął na ich czele w trakcie ataku na kozacy co to jest.
Słownik Kreisky Bruno:
Kiedy polityk austr., działacz socjalist., od 1953 w rządzie swego państwie. Negocjował traktat pokojowy z 1955. 1970-83 kanclerz Austrii kozacy słownik.
Czym jest Kleeberg Franciszek:
Od czego zależy 1915 oficer austr., później w Legionach. Od 1918 w Wojsku Polskim na różnych stanowiskach, w tym szef depart. Min. Spraw Wojsk., szef sztabu armii, później dowództwa Okręgu Gen. Poznań, dow. dywizji kozacy czym jest.

Czym jest kozacy znaczenie w Postać biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: