kozacy co to jest
Definicja kozacy: od XVI w. początkowo bractwa żołnierskie powstałe na pogranicznych obszarach.

Czy przydatne?

Definicja Kozacy

Co znaczy KOZACY: 1. We wsch. Europie od XVI w. początkowo bractwa żołnierskie powstałe na pogranicznych obszarach Litwy, Polski, Moskwy i Turcji zakładane w celu obrony przed Tatarami. Od końca XVI w. k. zaporoscy i dońscy organizowali rabunkowe wyprawy na posiadłości tur. K. uważali się za ludzi wolnych i rodzaj stanu rycerskiego. Organizacja wewn. była demokr. W Moskwie i Rosji carskiej do 1917 r. traktowano k. jako odrębną kategorię ludności wolnej powoływanej do służby w jednostkach kozackich (k. dońscy, jaiccy, kubańscy, uralscy). 2. W Rzeczypospolitej w XVI-XVIII w. rodzaj jazdy średniozbrojnej autoramentu nar., od poł. XVII w. uzbrojonej w muszkiety, pistolety, szable, łuki i rohatyny i wyposażonej w kolczugi i misiurki
Słownik Kult Wodzów:
Co znaczy odmiana kultu związana z legendarnymi wodzami, analogiczna do kultu bohaterów kozacy.
Słownik Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej:
Co znaczy uchwalona głosami większości centrolewicowej (SLD, PSL, UW, UP), która mimo ostrej krytyki prawicy po zatwierdzeniu w referendum weszła w życie 17 X 1997. Konstytucja zapewnia fundamentalne wolności kozacy.
Słownik Kohl Helmut:
Co znaczy 1998. Przedtem znany polityk chadecki i przywódca CDU 1973-1998. Jako szef rządu wykorzystał sprzyjającą koniunkturę po 1989 i doprowadził do hist. zjednoczenia Niemiec w 1990. Zwolennik ścisłej kozacy.

Czym jest kozacy znaczenie w Postać biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: