kujawy co to jest
Definicja Kujawy: pomiędzy Gopłem, Notecią a Wisłą. W momencie rozdrobnienia dzielnicowego (XII w.

Czy przydatne?

Definicja Kujawy

Co znaczy KUJAWY: kraina leżąca pomiędzy Gopłem, Notecią a Wisłą. W momencie rozdrobnienia dzielnicowego (XII w.) odrębne jedno, później dwa księstwa. Weszła w skład Polski Władysława Łokietka. Przejściowo w posiadaniu Krzyżaków (1332-43). W I rozbiorze Polski (1772) w większości zaanektowana poprzez Prusy, reszta od 1793. 1807 w Księstwie Warsz., 1815 podzielona pomiędzy Prusy a Rosję. Od 1918 w Polsce
Słownik Komitet Ocalenia Publicznego:
Co znaczy organ wykonawczy parlamentu, powołany w III 1793; kierował polityką wewn. i zagr. Francji; przystosował gospodarkę do potrzeb wojny, wprowadził powszechne, bezpłatne nauczanie; wobec przeciwników kujawy.
Słownik Kennedy John Fitzgerald:
Co znaczy 63, pierwszy katolik na tym urzędzie, demokrata. Prowadził stanowczą politykę zagr. wobec rozprzestrzeniania się komunizmu i prospołeczną politykę wewn., starał się podnieść międzynar. prestiż USA kujawy.
Słownik Krajowa Rada Narodowa:
Co znaczy komunistów w noc 31 XII 1943/1 I 1944 w Warszawie porada, do której wchodzili w okolicy PPR, ekipa Robotnicza PPS i lewicy ludowej. Przewodniczący B. Bierut. Program jej przewidywał reformę rolną kujawy.

Czym jest Kujawy znaczenie w Postać biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: