kurdowie co to jest
Definicja Kurdowie: naród zamieszkujący pograniczne rejony: Turcji, Iraku, Syrii, Iranu i.

Czy przydatne?

Definicja KURDOWIE

Co znaczy KURDOWIE: kilkunastomilionowy naród zamieszkujący pograniczne rejony: Turcji, Iraku, Syrii, Iranu i Zakaukazia. Dążąc do niepodległości prowadzi od pocz. XX w. walkę z wymienionymi krajami, które uważają te aspiracje za sprzeczne z ich racją stanu. W walce o niepodległość Kurdowie stosują również sposoby terroru, próbując zwrócić uwagę świata na problemy swego narodu. Spore wpływy ma pośród nich Partia Pracujących Kurdystanu stosująca również terror
Co znaczy Kasata:
Porównanie likwidacja, unieważnienie; regularnie odnosząc się do zakonów kurdowie co znaczy.
Krzyżówka Komuna Paryska:
Dlaczego utworzona w bojowo i nieprzejednanie nastawionym Paryżu 28 III 1871 w konsekwencji kompromitacji rządu franc., jaką była kapitulacja przed Prusakami. Porada Komuny (rząd rewolucyjny) pod wpływem kurdowie krzyżówka.
Co to jest Krasicki Ignacy:
Jak lepiej 1766, arcybp gnieźnieński od 1795, pisarz, dziennikarz, współtwórca gazety Monitor . Książę pisarzy polskiego oświecenia, krytyk sarmatyzmu, pisał bajki, satyry, poematy heroikomiczne, powieści kurdowie co to jest.
Słownik Kompendium:
Kiedy podręczny zestaw fundamentalnych informacje z jakiejś dziedziny wiedzy; w średniow. bardzo popularne kurdowie słownik.
Czym jest KGB:
Od czego zależy Bezpieczeństwa Państwowego w ZSRR, radz. służba szczególna obejmująca funkcje policji polit., wywiadu i kontrwywiadu, wyodrębniona z innych służb 13 III 1954, nawiązywała do tradycji NKWD. Rozwiązana kurdowie czym jest.

Czym jest Kurdowie znaczenie w Postać biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: