kurdowie co to jest
Definicja Kurdowie: naród zamieszkujący pograniczne rejony: Turcji, Iraku, Syrii, Iranu i.

Czy przydatne?

Definicja Kurdowie

Co znaczy KURDOWIE: kilkunastomilionowy naród zamieszkujący pograniczne rejony: Turcji, Iraku, Syrii, Iranu i Zakaukazia. Dążąc do niepodległości prowadzi od pocz. XX w. walkę z wymienionymi krajami, które uważają te aspiracje za sprzeczne z ich racją stanu. W walce o niepodległość Kurdowie stosują również sposoby terroru, próbując zwrócić uwagę świata na problemy swego narodu. Spore wpływy ma pośród nich Partia Pracujących Kurdystanu stosująca również terror
Słownik Kultura Archeologiczna:
Co znaczy znaleziska i inne ślady działalności człowieka występujące na danym obszarze w ustalonym przedziale czasowym, które stanowią jedną grupę wyodrębnioną poprzez badaczy opierając się na kurdowie.
Słownik Kaper:
Co znaczy odmiennie korsarz. W XVI-XVIII w. w Europie kapitan okrętu, który opierając się na wydanego poprzez władze swojego państwie listu kaperskiego zwalczał żeglugę nieprzyjaciela w zamian za część łupu kurdowie.
Słownik Koncyliaryzm:
Co znaczy w chrześcijaństwie zach. pogląd o wyższości władzy soboru nad papiestwem, wiodący nurt reformy Kościoła w dobie schizmy zach kurdowie.

Czym jest Kurdowie znaczenie w Postać biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: