mesjanizm co to jest
Definicja mesjanizm: nadejście wyzwoliciela ( mesjasza), występująca u narodów, które utraciły.

Czy przydatne?

Definicja Mesjanizm

Co znaczy MESJANIZM: 1. wiara w nadejście wyzwoliciela ( mesjasza), występująca u narodów, które utraciły niepodległość; 2. w 1 poł. XIX w. pogląd historiozoficzny przypisujący nar. polskiemu misję zbawienia ludzkości; rozwijany po upadku stworzenia listopadowego poprzez filozofów i pisarzy romantycznych: A. Mickiewicza, J. Słowackiego, Z. Krasińskiego
Słownik Międzymorze:
Co znaczy polityki zagr. datującej się z 1920, którą próbowano realizować w Polsce międzywojennej przez tworzenie bloku krajów sprzymierzonych od Bałtyku po M. Czarne. Państwa te pod przywództwem Polski mesjanizm.
Słownik Międzynarodowy Fundusz Walutowy:
Co znaczy organizacja finansowa założona jako wyspecjalizowana agenda ONZ w 1944. Jej zadaniem jest wspieranie współpracy ekon., świat. handlu i programów stabilizacji waluty państw członkowskich. Po 1989 do mesjanizm.
Słownik Mac-Mahon Patrice De:
Co znaczy prezydent Francji; uczestniczył w wojnie krymskiej, przyczynił się w 1855 do zdobycia Sewastopola; w 1859 w trakcie wojny z Austrią zwyciężył w bitwie pod Magentą (za co wyróżniono go tytułem księcia mesjanizm.

Czym jest mesjanizm znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: