międzymorze co to jest
Definicja Międzymorze: polityki zagr. datującej się z 1920, którą próbowano realizować w Polsce.

Czy przydatne?

Definicja Międzymorze

Co znaczy MIĘDZYMORZE: nazwa koncepcji polityki zagr. datującej się z 1920, którą próbowano realizować w Polsce międzywojennej przez tworzenie bloku krajów sprzymierzonych od Bałtyku po M. Czarne. Państwa te pod przywództwem Polski miałyby się opierać potężnym sąsiadom ze wsch. i zach. Z racji na niechęć do tej koncepcji takich państw, jak Czechosłowacja czy Litwa nigdy nie powiodło się jej w pełni zrealizować, jednak elementami jej były sojusze zawierane choćby z Rumunią, czy dobre relacje z nie wszystkimi państwami bałtyckimi (jak Łotwa)
Słownik Mann Thomas:
Co znaczy jeden z największych pisarzy niem., autor słynnych utworów - sagi niem. mieszczaństwa (Buddenbrookowie) i powieści filozof. (Czarodziejska góra). W 1938 emigrował z Niemiec międzymorze.
Słownik Maciej Z Miechowa, Miechowita:
Co znaczy Akademii Krakowskiej, autor kontynuacji kroniki Jana Długosza (Chronica Polonorum) i pierwszego pol. dzieła geograficznego Traktat o dwóch Sarmacjach, stanowiącego poprzez sporo lat podstawę wiedzy o międzymorze.
Słownik Moreau Jean:
Co znaczy 1795 dow. Armii Renu i Mozeli; zwyciężył wojska austr.-bawarskie w 1800 pod Hohenlinden; w 1804 zamieszany w spisek przeciw Napoleonowi I; deportowany do Stanów Zjedn. W 1813 był doradcą koalicji międzymorze.

Czym jest Międzymorze znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: