miltiades co to jest
Definicja Miltiades: wódz; w 524 sprawował władzę tyrana na płw. Chersonez jako zależny od Persów.

Czy przydatne?

Definicja Miltiades

Co znaczy MILTIADES: ateński polityk i wódz; w 524 sprawował władzę tyrana na płw. Chersonez jako zależny od Persów. Popierał stworzenia miast jońskich przeciw Persom, a po ich stłumieniu schronił się w Atenach, gdzie jako jeden z 10 strategów (obyty z taktyką walki Persów) odniósł wspaniałe zwycięstwo w bitwie pod Maratonem. Nieszczęśliwa wyprawa na wyspę Paros spowodowała oskarżenie go o nadużycia (skazano go na wysoką grzywnę). W tymże roku zmarł
Słownik Mac-Mahon Patrice De:
Co znaczy prezydent Francji; uczestniczył w wojnie krymskiej, przyczynił się w 1855 do zdobycia Sewastopola; w 1859 w trakcie wojny z Austrią zwyciężył w bitwie pod Magentą (za co wyróżniono go tytułem księcia miltiades.
Słownik Michał Korybut Wiśniowiecki:
Co znaczy władca Polski od 1669, syn księcia Jeremiego Wiśniowieckiego. Pozbawiony talentów polit. ( mówił wprawdzie ośmioma językami, lecz w żadnym z nich nie miał nic ciekawego do powiedzenia miltiades.
Słownik Minuskuła Karolińska:
Co znaczy krój pisma wprowadzony w dobie renesansu karolińskiego, litery okrągłe, kształtne, łatwe, wyraźniejsze od pochyłej kursywy miltiades.

Czym jest Miltiades znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: