minos co to jest
Definicja Minos: Krety i prawodawca (syn Zeusa i Europy, mąż Pazyfae - matki Minotaura). Utrwalił.

Czy przydatne?

Definicja Minos

Co znaczy MINOS: legendarny władca Krety i prawodawca (syn Zeusa i Europy, mąż Pazyfae - matki Minotaura). Utrwalił hegemonię Krety na morzu, zlikwidował korsarstwo, nawiązał kontakty z krajami gr. W mitach występuje jako inicjator budowy labiryntu, mieszkania Minotaura, któremu pokonani Ateńczycy musieli rokrocznie przysyłać haracz w formie dzieci. Po Zgonu Minos został jednym z sędziów w Hadesie
Słownik Mandat Ligi Narodów:
Co znaczy utworzona w 1919 paktem Ligi Narodów do opieki nad terytoriami pozaeuropejskimi zabranymi Niemcom i Turcji. Opieka mandatowa była sprawowana poprzez państwa zwycięskie w I wojnie świat. pod kontrolą minos.
Słownik Młoda Polska:
Co znaczy organizacja powstała z inicjatywy pol. zwolenników G. Mazziniego, działała w latach 1834-39 przy udziale emisariuszy (między innymi Sz. Konarskiego), prowadziła w państwie akcję propagandową pod minos.
Słownik Marzec 1968:
Co znaczy i strajków studenckich w PRL wskutek kryzysowych zjawisk w życiu gosp. i społ.--polit. rozpoczęty naprawdę 30 I zdjęciem w Warszawie z afisza Dziadów Mickiewicza. Manifestacje, później strajki minos.

Czym jest Minos znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: