nomenklatura co to jest
Definicja nomenklatura: wyłaniania kadr kierowniczych funkcjonującego w ZSRR i tak zwany państwach.

Czy przydatne?

Definicja Nomenklatura

Co znaczy NOMENKLATURA: nazwa mechanizmu wyłaniania kadr kierowniczych funkcjonującego w ZSRR i tak zwany państwach demokracji ludowej. Obsada wszystkich stanowisk kierowniczych adm. i gosp. była zależna w pierwszej kolejności od dyspozycyjności i posłuszeństwa partii komunist., dopiero w drugiej kolejności od umiejętności i zdolności. Komitety partyjne prowadziły szczególne listy osób zasługujących na awans
Słownik Narutowicz Gabriel:
Co znaczy prezydent Polski. Od 1908 prof. Politechniki w Zurychu, od 1920 parokrotny minister w Polsce. 9 XII 1922 wybrany pierwszym prezydentem Rzeczpospolitej głosami lewicy i mniejszości nar., 16 XII 1922 nomenklatura.
Słownik Neogotyk:
Co znaczy gł. w architekturze, rozwijający się od poł. XVIII do pocz. XX w., pochodzący z Anglii, ale upowszechniony w całej Europie, a zwł. w Niemczech. Cechował się nawiązywaniem do architektury gotyckiej nomenklatura.
Słownik Norwid Cyprian Kamil:
Co znaczy malarz, rzeźbiarz; w V 1842 wyjechał z państwie; w momencie Wiosny Ludów współpracował z Hotelem Lambert; w latach 1853-54 przebywał w Stanach Zjedn.; od 1855 na stałe we Francji; w okresie nomenklatura.

Czym jest nomenklatura znaczenie w Postać biografia N .

  • Dodano:
  • Autor: