obstrukcja co to jest
Definicja obstrukcja: hamowanie; o. parlamentarna - sposób walki polegająca na utrudnianiu.

Czy przydatne?

Definicja Obstrukcja

Co znaczy OBSTRUKCJA: utrudnienie, hamowanie; o. parlamentarna - sposób walki polegająca na utrudnianiu normalnej działalności parlamentu (na przykład poprzez max. zastosowanie możliwości proceduralnych) w celu niedopuszczenia albo utrzymania wniosku niewygodnego dla mniejszości. Regularnie użytkowana w historii, na przykład poprzez Irlandczyków w parlamencie bryt. czy Czechów w parlamencie austr
Słownik ORMO:
Co znaczy organizacja ochotnicza i społ. założona w 1946 w celu zapewnienia wsparcia dla działań milicji. W latach PRL brała także udział w zwalczaniu demokr. opozycji. Rozwiązana w 1989 obstrukcja.
Słownik Orłowski Aleksander:
Co znaczy grafik; uczestnik insurekcji 1794; od 1802 w Petersburgu; nadworny rysownik w. ks. Konstantego Pawłowicza; malował portrety, sceny batalistyczne i pejzaże; uczestniczył w życiu petersburskiej Polonii obstrukcja.
Słownik Obywatelski Klub Parlamentarny:
Co znaczy VI 1989 poprzez posłów i senatorów Komitetu Obywatelskiego Solidarność skupionych wokół Lecha Wałęsy; początkowo w składzie 161 posłów i 99 senatorów pod kierownictwem B. Geremka, a potem Mieczysława obstrukcja.

Czym jest obstrukcja znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: