ochrana co to jest
Definicja ochrana: tajnej policji polit. w Rosji carskiej; powstała w 1881 po zamachu na Aleksandra.

Czy przydatne?

Definicja Ochrana

Co znaczy OCHRANA: kolokwialna nazwa tajnej policji polit. w Rosji carskiej; powstała w 1881 po zamachu na Aleksandra II, na początku w Petersburgu, potem w Moskwie i w innych większych miastach; gł. zadanie - walka z ruchem rewol.; dysponowała rozbudowaną siecią agentów; specjalną metodą działalności było przenikanie prowokatorów do organizacji rewol. Zlikwidowana w 1917
Słownik Ostrowski Władysław Tomasz:
Co znaczy powstańczego 1830-31; służył w armii Księstwa Warsz.; XII 1830 wybrany marszałkiem izby poselskiej, przyczynił się do przyjęcia poprzez sejm 25 I 1831 uchwały o detronizacji Mikołaja I; przeciwny ochrana.
Słownik Otton II:
Co znaczy syn Ottona I, od 961 władca niem., a od 967 cesarz; został pobity poprzez Arabów w Italii (982), a stworzenie Słowian połabskich z 983 przyniosło kres władzy niem. na ich terenach i powrót pogaństwa ochrana.
Słownik Ostracyzm:
Co znaczy staroż. Atenach odmiana sądu (zapoczątkowana najprawdopodobniej poprzez Klejstenesa). O. chronił kraj przed tyranią albo przewrotem przez wygnanie osoby uznanej za niebezpieczną. O. polegał na tajnym ochrana.

Czym jest ochrana znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: