ochrana co to jest
Definicja ochrana: tajnej policji polit. w Rosji carskiej; powstała w 1881 po zamachu na Aleksandra.

Czy przydatne?

Definicja OCHRANA

Co znaczy OCHRANA: kolokwialna nazwa tajnej policji polit. w Rosji carskiej; powstała w 1881 po zamachu na Aleksandra II, na początku w Petersburgu, potem w Moskwie i w innych większych miastach; gł. zadanie - walka z ruchem rewol.; dysponowała rozbudowaną siecią agentów; specjalną metodą działalności było przenikanie prowokatorów do organizacji rewol. Zlikwidowana w 1917
Słownik Obóz Narodowo-Radykalny:
Co znaczy skrajnie prawicowe utworzone IV 1934 poprzez młodych działaczy nar., zwł. warsz. skupionych wokół pisma Sztafeta , a krytykujących zbyt oportunistyczną, ich zdaniem, politykę Stronnictwa Narodowego ochrana co to jest.
Słownik Olimpia:
Co znaczy kultu Zeusa w Elidzie na Peloponezie; był to święty gaj otoczony murem, mieszczący świątynie i ołtarze bogów (zw. olimpijskimi), z gł. świątynią i wspaniałym posągiem Zeusa dłuta Fidiasza na czele. W ochrana definicja.
Słownik Oleksy Józef:
Co znaczy SdRP. W latach PRL wieloletni pracownik aparatu partyjnego PZPR, między innymi minister ds. związków zawodowych w 1989, od wyborów 4 VI 1989 poseł na sejm RP. W latach 1993-95 marszałek sejmu RP. W ochrana co znaczy.

Czym jest ochrana znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: