odprężenie co to jest
Definicja odprężenie: zimnej wojny charakteryzujący się pewnym złagodzeniem stosunków pomiędzy.

Czy przydatne?

Definicja ODPRĘŻENIE

Co znaczy ODPRĘŻENIE: moment w okresie zimnej wojny charakteryzujący się pewnym złagodzeniem stosunków pomiędzy Wschodem a Zachodem. Zapoczątkowany w 1963 założeniem tak zwany gorącej linii (a więc bezpośredniej linii telekomunikacyjnej) pomiędzy Moskwą a Waszyngtonem, później podpisaniem układu o zakazie prób nuklearnych w atmosferze i pod wodą. Za szczytowy moment o. uważane jest lata 70. Nastąpiła wówczas normalizacja stosunków RFN i ZSRR (1970), RFN i Polski (1970), później podpisano układy amer.-radz. o ograniczeniu zbrojeń strategicznych ( SALT I 1972, SALT II 1979). Sporą rolę w o. odegrała KBWE. Kres o. przyniosła radz. interwencja w Afganistanie (1979)
Co znaczy Oktawian August:
Porównanie przed naszą erą; krewny Juliusza Cezara, który go adoptował; członek II triumwiratu; po pokonaniu przeciwników objął tron jako jedynowładca otrzymując od Senatu tytuł augusta w 27 przed naszą erą odprężenie co znaczy.
Krzyżówka Osóbka-Morawski Edward:
Dlaczego w okresie okupacji w Robotniczej Partii Polskich Socjalistów. Zwolennik ścisłej współpracy z PPR. Wiceprzewodniczący Krajowej Porady Narodowej, przewodniczący Polskiego Komitetu Wyzwolenia odprężenie krzyżówka.
Co to jest Organizacja Państw Amerykańskich:
Jak lepiej Bogocie. Tworzą ją państwa zach. półkuli. Kluczowe jej zadania to: umacnianie pokoju i pokojowe rozwiązywanie konfliktów i wsparcie ekonomicznego i kulturalnego rozwoju tej części świata. Aktualnie odprężenie co to jest.
Słownik Ogradzanie:
Kiedy ustalenie procesu masowego zajmowania ziem gminnych poprzez z angielskiego: właścicieli ziemskich w XIII-XVIII w. Grunta będące tradycyjnie własnością całej gminy i używane zwł. poprzez uboższych odprężenie słownik.
Czym jest Otton I Wielki:
Od czego zależy dynastii saskiej od 936 i cesarz rzym. od 962, uporał się z opozycją wewn. przy użyciu duchowieństwa, w dalszym ciągu zyskał Włochy i stał się opiekunem i faktycznym zwierzchnikiem papieża odprężenie czym jest.

Czym jest odprężenie znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: