odprężenie co to jest
Definicja odprężenie: zimnej wojny charakteryzujący się pewnym złagodzeniem stosunków pomiędzy.

Czy przydatne?

Definicja Odprężenie

Co znaczy ODPRĘŻENIE: moment w okresie zimnej wojny charakteryzujący się pewnym złagodzeniem stosunków pomiędzy Wschodem a Zachodem. Zapoczątkowany w 1963 założeniem tak zwany gorącej linii (a więc bezpośredniej linii telekomunikacyjnej) pomiędzy Moskwą a Waszyngtonem, później podpisaniem układu o zakazie prób nuklearnych w atmosferze i pod wodą. Za szczytowy moment o. uważane jest lata 70. Nastąpiła wówczas normalizacja stosunków RFN i ZSRR (1970), RFN i Polski (1970), później podpisano układy amer.-radz. o ograniczeniu zbrojeń strategicznych ( SALT I 1972, SALT II 1979). Sporą rolę w o. odegrała KBWE. Kres o. przyniosła radz. interwencja w Afganistanie (1979)
Słownik Obstrukcja:
Co znaczy hamowanie; o. parlamentarna - sposób walki polegająca na utrudnianiu normalnej działalności parlamentu (na przykład poprzez max. zastosowanie możliwości proceduralnych) w celu niedopuszczenia albo odprężenie.
Słownik Ozyrys:
Co znaczy w staroż. Egipcie bóg życia i świata zmarłych, mąż Izydy, tata Horusa odprężenie.
Słownik Osterwa Juliusz:
Co znaczy 1919 będąc pod wpływem ros. reformatorów sceny utworzył w Warszawie eksperymentalny teatr-stowarzyszenie Reduta , gdzie przeszedł od realizmu poprzez symbolizm po ekspresjonizm. 1925-1929 przeniósł odprężenie.

Czym jest odprężenie znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: