olimpia co to jest
Definicja Olimpia: kultu Zeusa w Elidzie na Peloponezie; był to święty gaj otoczony murem.

Czy przydatne?

Definicja OLIMPIA

Co znaczy OLIMPIA: w staroż. miejsce kultu Zeusa w Elidzie na Peloponezie; był to święty gaj otoczony murem, mieszczący świątynie i ołtarze bogów (zw. olimpijskimi), z gł. świątynią i wspaniałym posągiem Zeusa dłuta Fidiasza na czele. W O. organizowano słynne igrzyska olimpijskie
Co znaczy Orpiszewski Ludwik:
Porównanie stworzenia listopadowego, działacz emigracyjny; 29 XI 1830 brał udział w ataku na Belweder; czł. Tow. Patriotycznego (2); na emigracji bliski współpracownik ks. A.J. Czartoryskiego; w latach 1844-49 olimpia co znaczy.
Krzyżówka Obywatelski Klub Parlamentarny:
Dlaczego VI 1989 poprzez posłów i senatorów Komitetu Obywatelskiego Solidarność skupionych wokół Lecha Wałęsy; początkowo w składzie 161 posłów i 99 senatorów pod kierownictwem B. Geremka, a potem Mieczysława olimpia krzyżówka.
Co to jest Omajjadzi, Umajjadzi:
Jak lepiej kalifów panująca w Damaszku w latach 661-750 i w Kordobie w latach 756-1031 Założyciel O. Moawia przeniósł stolicę kalifatu z Medyny do Damaszku. Za panowania tej dynastii Arabowie rozszerzyli własne olimpia co to jest.
Słownik Ofiara:
Kiedy w religii dar (element albo istota żywa) składany istotom nadprzyrodzonym (spalany, oddawany do świątyni) w celu błagalnym, dziękczynnym i tak dalej; również obrzęd składania daru bóstwu (ofiarowanie olimpia słownik.
Czym jest Opaliński Krzysztof:
Od czego zależy od 1637, poeta, dziennikarz. Krytycznie odnosił się do rzeczywistości Rzeczypospolitej (Satyry lub Przestrogi dla naprawy rządu). W 1655 podpisał kapitulację przed Szwedami pod Ujściem olimpia czym jest.

Czym jest Olimpia znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: