ostpolitik co to jest
Definicja Ostpolitik: polit. zrodzona w łonie SPD po II wojnie świat. zakładająca dobre relacje z.

Czy przydatne?

Definicja OSTPOLITIK

Co znaczy OSTPOLITIK: niem. koncepcja polit. zrodzona w łonie SPD po II wojnie świat. zakładająca dobre relacje z ZSRR i państwami bloku komunist. w celu stopniowego rozmiękczania komunizmu drogą współpracy ekon. Zapoczątkowana poprzez rząd W. Brandta w 1969 doprowadziła do zawarcia układów polit. między innymi z ZSRR i Polską (1970) normujących wzajemne relacje
Słownik Ortega Saavedra Daniel:
Co znaczy nikaraguański, przywódca sandinistów, lewicowego ugrupowania rządzącego po obaleniu dyktatury Somozów, w 1979 szef rządu, a w dalszym ciągu 1984-90 prezydent państwa ściśle współpracujący z ZSRR i ostpolitik co to jest.
Słownik Okupacja Niemiec Po 1945:
Co znaczy militarnej Trzeciej Rzeszy i podpisaniu bezwarunkowej kapitulacji poprzez jej przedstawicieli w maju 1945 r. terytorium Niemiec zostało podzielone na konferencji pokojowej w Poczdamie, której uchwały ostpolitik definicja.
Słownik Okulicki Leopold, Ps. Niedźwiadek:
Co znaczy Legionista, uczestnik wojny 1920, od X 1939 w SZP, 1940 dow. ZWZ na ziemiach wcielonych do ZSRR. Aresztowany poprzez władze radz. w 1941, po zwolnieniu został szefem sztabu ArmiiPolskiej w ZSRR, wraz ostpolitik co znaczy.

Czym jest Ostpolitik znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: