ostpolitik co to jest
Definicja Ostpolitik: polit. zrodzona w łonie SPD po II wojnie świat. zakładająca dobre relacje z.

Czy przydatne?

Definicja Ostpolitik

Co znaczy OSTPOLITIK: niem. koncepcja polit. zrodzona w łonie SPD po II wojnie świat. zakładająca dobre relacje z ZSRR i państwami bloku komunist. w celu stopniowego rozmiękczania komunizmu drogą współpracy ekon. Zapoczątkowana poprzez rząd W. Brandta w 1969 doprowadziła do zawarcia układów polit. między innymi z ZSRR i Polską (1970) normujących wzajemne relacje
Słownik Otton II:
Co znaczy syn Ottona I, od 961 władca niem., a od 967 cesarz; został pobity poprzez Arabów w Italii (982), a stworzenie Słowian połabskich z 983 przyniosło kres władzy niem. na ich terenach i powrót pogaństwa ostpolitik.
Słownik Ostrowski Władysław Tomasz:
Co znaczy powstańczego 1830-31; służył w armii Księstwa Warsz.; XII 1830 wybrany marszałkiem izby poselskiej, przyczynił się do przyjęcia poprzez sejm 25 I 1831 uchwały o detronizacji Mikołaja I; przeciwny ostpolitik.
Słownik Obóz Narodowo-Radykalny:
Co znaczy skrajnie prawicowe utworzone IV 1934 poprzez młodych działaczy nar., zwł. warsz. skupionych wokół pisma Sztafeta , a krytykujących zbyt oportunistyczną, ich zdaniem, politykę Stronnictwa Narodowego ostpolitik.

Czym jest Ostpolitik znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: