ostracyzm co to jest
Definicja ostracyzm: staroż. Atenach odmiana sądu (zapoczątkowana najprawdopodobniej poprzez.

Czy przydatne?

Definicja Ostracyzm

Co znaczy OSTRACYZM: sąd skorupkowy, w staroż. Atenach odmiana sądu (zapoczątkowana najprawdopodobniej poprzez Klejstenesa). O. chronił kraj przed tyranią albo przewrotem przez wygnanie osoby uznanej za niebezpieczną. O. polegał na tajnym głosowaniu, gdzie wypisywano na glinianej tabliczce (gr. ostrakon) nazwisko oskarżonego. O wygnaniu decydowała przewarzająca część głosów
Słownik Organizacja "Nie":
Co znaczy konspiracyjna tworzona z inicjatywy KG AK od IV 1944 w przewidywaniu konieczności rozwiązania Armii Krajowej. Obliczona była na działania długoplanowe. Miała prowadzić propagandę, wywiad, kontrwywiad ostracyzm.
Słownik Ossoliński Józef Maksymilian:
Co znaczy literatury, ziemianin; 1771-73 współpracował z pismem Zabawy Przyjemne i Pożyteczne ; od 1793 w Wiedniu; od 1809 prefekt (a więc dyrektor) cesarskiej Biblioteki Nadwornej (późniejszej Austriackiej ostracyzm.
Słownik Okcydentaliści:
Co znaczy kierunek ros. myśli społ. w latach 40. i 50. XIX w., opowiadający się za zniesieniem poddaństwa chłopów i przebudową Rosji, polegający się na doświadczeniach Europy Zach ostracyzm.

Czym jest ostracyzm znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: