ostracyzm co to jest
Definicja ostracyzm: staroż. Atenach odmiana sądu (zapoczątkowana najprawdopodobniej poprzez.

Czy przydatne?

Definicja Ostracyzm

Co znaczy OSTRACYZM: sąd skorupkowy, w staroż. Atenach odmiana sądu (zapoczątkowana najprawdopodobniej poprzez Klejstenesa). O. chronił kraj przed tyranią albo przewrotem przez wygnanie osoby uznanej za niebezpieczną. O. polegał na tajnym głosowaniu, gdzie wypisywano na glinianej tabliczce (gr. ostrakon) nazwisko oskarżonego. O wygnaniu decydowała przewarzająca część głosów
Słownik OPEC:
Co znaczy Eksportujących Ropę Naftową założona w Bagdadzie w 1960 do koordynowania wielkości produkcji i konsultowania cen ropy naftowej na rynkach międzynarodowych w interesie jej producentów. OPEC podnosił ostracyzm.
Słownik Opus Dei:
Co znaczy katol. utworzone w Hiszpanii w 1928 miało w swym założeniu łączyć tradycyjną religijność z nowoczesnymi formami działalności w polityce i gospodarce, jest to codzienną pracę rozumianą jako formę ostracyzm.
Słownik OAS:
Co znaczy organizacja założona w 1961 poprzez franc. wojskowych w Algierze. Walczyła, także na terenie Francji, o utrzymanie franc. panowania w Algierii. Występowała przeciw polityce Ch. de Gaulle'a, uciekając ostracyzm.

Czym jest ostracyzm znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: