ostracyzm co to jest
Definicja ostracyzm: staroż. Atenach odmiana sądu (zapoczątkowana najprawdopodobniej poprzez.

Czy przydatne?

Definicja OSTRACYZM

Co znaczy OSTRACYZM: sąd skorupkowy, w staroż. Atenach odmiana sądu (zapoczątkowana najprawdopodobniej poprzez Klejstenesa). O. chronił kraj przed tyranią albo przewrotem przez wygnanie osoby uznanej za niebezpieczną. O. polegał na tajnym głosowaniu, gdzie wypisywano na glinianej tabliczce (gr. ostrakon) nazwisko oskarżonego. O wygnaniu decydowała przewarzająca część głosów
Co znaczy Orpiszewski Ludwik:
Porównanie stworzenia listopadowego, działacz emigracyjny; 29 XI 1830 brał udział w ataku na Belweder; czł. Tow. Patriotycznego (2); na emigracji bliski współpracownik ks. A.J. Czartoryskiego; w latach 1844-49 ostracyzm co znaczy.
Krzyżówka Otton II:
Dlaczego syn Ottona I, od 961 władca niem., a od 967 cesarz; został pobity poprzez Arabów w Italii (982), a stworzenie Słowian połabskich z 983 przyniosło kres władzy niem. na ich terenach i powrót pogaństwa ostracyzm krzyżówka.
Co to jest Odprężenie:
Jak lepiej zimnej wojny charakteryzujący się pewnym złagodzeniem stosunków pomiędzy Wschodem a Zachodem. Zapoczątkowany w 1963 założeniem tak zwany gorącej linii (a więc bezpośredniej linii telekomunikacyjnej ostracyzm co to jest.
Słownik Orzeszkowa Eliza:
Kiedy publicystka; 1863-64 działała w organizacji nar. wspierającej stworzenie; 1866 zamieszkała w Grodnie; reprezentantka pozytywizmu; w swej twórczości podejmowała główne ówczesne problemy społ. i nar ostracyzm słownik.
Czym jest Organizacja Narodów Zjednoczonych:
Od czego zależy organizacja międzynar. suwerennych krajów zał. na konferencji w San Francisco (od 25 IV 1945). Za jej fundamentalne cele w Karcie ONZ podpisanej 26 VI 1945 uznano między innymi: utrzymanie pokoju ostracyzm czym jest.

Czym jest ostracyzm znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: