palatyn co to jest
Definicja palatyn: VIII w. w kraju Franków, a w dalszym ciągu w Niemczech; w Polsce średniow. tytuł.

Czy przydatne?

Definicja PALATYN

Co znaczy PALATYN: urząd dworski od VIII w. w kraju Franków, a w dalszym ciągu w Niemczech; w Polsce średniow. tytuł p. nosił wojewoda
Co znaczy Pakt Wschodni:
Porównanie min. spraw zagr. J.L. Barthou z 1934 układu z udziałem Niemiec, Francji, W. Brytanii, Włoch i ZSRR gwarantującego granice Europy Wsch. Wobec sprzeciwu zainteresowanych krajów nie zrealizowana palatyn co znaczy.
Krzyżówka Pułaski Aleksander:
Dlaczego ksiądz, działacz rewol.; w okresie stworzenia listopadowego wiceprezes Towarzystwa Patriotycznego (2) , na emigracji jeden z zał. TDP; w IX 1832 wydalony z Francji, osiadł w Anglii palatyn krzyżówka.
Co to jest Padlewski Zygmunt:
Jak lepiej Czerwonych; oficer ros. artylerii konnej gwardii; uczestnik oficerskich kół rewol. w Petersburgu; od 1861 na emigracji; wykładowca polskiej szkoły wojsk. w Genui i Cuneo; od X 1862 w Warszawie czł palatyn co to jest.
Słownik Prawosławie:
Kiedy jeden z trzech gł. nurtów chrześcijaństwa; edukacja, obrzędy i organizacja Kościołów prawosławnych palatyn słownik.
Czym jest Przywilej Mielnicki:
Od czego zależy króla Aleksandra I Jagiellończyka w 1501 pod naciskiem członków Senatu na zjeździe w Mielniku; nadawał senatowi kontrolę nad monarchą i rządami w państwie; został zniesiony wobec zdecydowanego palatyn czym jest.

Czym jest palatyn znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: