panamerykanizm co to jest
Definicja panamerykanizm: pocz. XIX w., dążący do zbliżenia i współpracy nowo stworzonych krajów.

Czy przydatne?

Definicja Panamerykanizm

Co znaczy PANAMERYKANIZM: ruch powstały na pocz. XIX w., dążący do zbliżenia i współpracy nowo stworzonych krajów Ameryki Pn. i Środk.; idea p. została zastosowana przy formułowaniu doktryny Monroego, była także używana w polityce Stanów Zjedn. dążących do dominacji na kontynencie amer.; w 1889 zorganizowano w Waszyngtonie pierwszą konferencję p. Zobacz także Unia Panamerykańska; Organizacja Krajów Amerykańskich
Słownik Poliklet:
Co znaczy gr., ustalił proporcje (kanon) ciała ludzkiego w sztuce, który został zmieniony w kolejnym stuleciu poprzez Lizypa; świetnym odpowiednikiem jego twórczości jest Doryforos (dosł. niosący włócznię panamerykanizm.
Słownik Partyzantka Zaliwskiego:
Co znaczy stworzenia zbrojnego w zaborze ros. podjęta w III 1833 poprzez kilka grup z inicjatywy J. Zaliwskiego (popierany poprzez karbonariuszy i J. Lelewela); oddziały partyzanckie zostały rozbite poprzez panamerykanizm.
Słownik Polskie Stronnictwo Ludowe:
Co znaczy chłopska partia polit. zał. 28 VII 1895 w Rzeszowie, do 1903 występowała jako Stronnictwo Ludowe; założycielami byli: J. Bojko, J. Stapiński i B. Wysłouch; początkowo w swej działalności panamerykanizm.

Czym jest panamerykanizm znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: