panamerykanizm co to jest
Definicja panamerykanizm: pocz. XIX w., dążący do zbliżenia i współpracy nowo stworzonych krajów.

Czy przydatne?

Definicja Panamerykanizm

Co znaczy PANAMERYKANIZM: ruch powstały na pocz. XIX w., dążący do zbliżenia i współpracy nowo stworzonych krajów Ameryki Pn. i Środk.; idea p. została zastosowana przy formułowaniu doktryny Monroego, była także używana w polityce Stanów Zjedn. dążących do dominacji na kontynencie amer.; w 1889 zorganizowano w Waszyngtonie pierwszą konferencję p. Zobacz także Unia Panamerykańska; Organizacja Krajów Amerykańskich
Słownik Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego:
Co znaczy stanu wojennego w 1982 ruch społ., który miał zyskać wsparcie społeczeństwa dla reżimu komunist. w PRL po niepopularnej decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego. Przewodniczącym Porady Krajowej Jan panamerykanizm.
Słownik Pieracki Bronisław:
Co znaczy piłsudczykowski, współzałożyciel BBWR, min. spraw wewn. od 1931, w VI 1934 zamordowany poprzez ukr. nacjonalistę. Odpowiadając na podobne akty terroru polit. rząd RP utworzył obóz w Berezie panamerykanizm.
Słownik Plutarch:
Co znaczy pisarzy staroż. Grecji, filozof i historyk; pochodził z Cheronei i tam spędził przewarzająca część życia, angażując się w politykę. Z dzieł P. w najwyższym stopniu znane są Moralia i Żywoty panamerykanizm.

Czym jest panamerykanizm znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: