panteon co to jest
Definicja panteon: świątynia wzniesiona w poł. I w. przed naszą erą ku czci wszystkich bóstw; 2.

Czy przydatne?

Definicja Panteon

Co znaczy PANTEON: 1. w staroż. Rzymie świątynia wzniesiona w poł. I w. przed naszą erą ku czci wszystkich bóstw; 2. ogólna nazwa świątyń gr. i rzym. poświęconych wszystkim bóstwom; 3. w politeizmie ogół istot boskich czczonych w danej religii powiązanych ze sobą hierarchicznie i pochodzeniem; 4. aktualnie - przedmiot budowlany, mieszczący groby i pomniki sławnych ludzi, na przykład Panteon w Paryżu
Słownik Pergamin:
Co znaczy materiał pisarski produkowany ze skóry zwierzęcej (w XVI w. zastąpiony poprzez papier); nazwa p. pochodzi od miasta Pergamon, którego władca Eumenes (II w. przed naszą erą) miał wynaleźć ten materiał panteon.
Słownik Pierwsza Dywizja Pancerna:
Co znaczy Sił Zbrojnych organizowana od 1942 w Szkocji pod dow. S. Maczka. W VII 1944 przerzucona do Normandii (pn. Francja); 7-22 VIII 1944 odegrała istotną rolę w bitwie pod Falaise, później wyzwoliła miasta panteon.
Słownik Paine Thomas:
Co znaczy amer. poeta polityczny, zwolennik niepodległości kolonii amer. Jego broszura Zdrowy rozsądek przyśpieszyła amer. deklarację niepodległości. Później w Europie w obronie rewolucji franc. napisał głośne panteon.

Czym jest panteon znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: