panteon co to jest
Definicja panteon: świątynia wzniesiona w poł. I w. przed naszą erą ku czci wszystkich bóstw; 2.

Czy przydatne?

Definicja PANTEON

Co znaczy PANTEON: 1. w staroż. Rzymie świątynia wzniesiona w poł. I w. przed naszą erą ku czci wszystkich bóstw; 2. ogólna nazwa świątyń gr. i rzym. poświęconych wszystkim bóstwom; 3. w politeizmie ogół istot boskich czczonych w danej religii powiązanych ze sobą hierarchicznie i pochodzeniem; 4. aktualnie - przedmiot budowlany, mieszczący groby i pomniki sławnych ludzi, na przykład Panteon w Paryżu
Co znaczy Paleolit:
Porównanie kamienia, badany poprzez archeologię najstarszy moment dziejów ludzkości, trwał od około 1 mln do 8000 przed naszą erą; w p. dokonało się przejście od praczłowieka do człowieka rozumnego właściwego panteon co znaczy.
Krzyżówka Polanie:
Dlaczego 1. plemiona polskie; 2. plemię wschodniosłowiańskie, po podporządkowaniu sąsiednich plemion, stanowili fundamentalną ludność Rusi Kijowskiej panteon krzyżówka.
Co to jest Portyk:
Jak lepiej umieszczany przed kluczowym wejściem; przednia część budowli (bądź osobny budynek) z charakterystycznym rzędem kolumn panteon co to jest.
Słownik Persja:
Kiedy obejmujący terytorium dzisiejszego Iranu, zasiedlany od końca II tys. przed naszą erą poprzez plemiona Persów na pd. i Medów na pn. zakładających tam potem swoje państwa. Początkowo przeważali panteon słownik.
Czym jest Przewrót Bolszewicki W Rosji:
Od czego zależy XI (25 X starego stylu) w Piotrogrodzie. Z inicjatywą stworzenia zbrojnego, obalenia Rządu Tymczasowego i ustanowienia władzy rad robotn. i żołnierskich wystąpił w X 1917 W.I. Lenin. Dowodzeni panteon czym jest.

Czym jest panteon znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: