panteon co to jest
Definicja panteon: świątynia wzniesiona w poł. I w. przed naszą erą ku czci wszystkich bóstw; 2.

Czy przydatne?

Definicja Panteon

Co znaczy PANTEON: 1. w staroż. Rzymie świątynia wzniesiona w poł. I w. przed naszą erą ku czci wszystkich bóstw; 2. ogólna nazwa świątyń gr. i rzym. poświęconych wszystkim bóstwom; 3. w politeizmie ogół istot boskich czczonych w danej religii powiązanych ze sobą hierarchicznie i pochodzeniem; 4. aktualnie - przedmiot budowlany, mieszczący groby i pomniki sławnych ludzi, na przykład Panteon w Paryżu
Słownik Płużański Ignacy:
Co znaczy Ogromnej Emigracji; w trakcie stworzenia listopadowego czł. Tow. Patriotycznego (2); na emigracji jeden z zał. TDP; 1835 wystąpił z TDP; 1848 czł. Komitetu Emigracji Pol., potem wycofał się z życia panteon.
Słownik Plebs:
Co znaczy średniow. Europie najuboższa warstwa ludności miast, pozbawiona praw i obywatelstwa miejskiego, bez wpływu na życie polit., tworzyli ją: część czeladników, służba domowa, robotnicy sezonowi i tak panteon.
Słownik Plan Puławski:
Co znaczy Czartoryskiego w 1805; Rosja miała uderzyć na Prusy (podejrzewane o porozumienie z Napoleonem) i odebrać im ziemie pol., na których miała być ogłoszona jakaś forma państwowości pol. z dołączeniem panteon.

Czym jest panteon znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: