papież co to jest
Definicja papież: ważniejszych biskupów, od VI w. zarezerwowany dla biskupów Rzymu (następców św.

Czy przydatne?

Definicja Papież

Co znaczy PAPIEŻ: początkowo tytuł ważniejszych biskupów, od VI w. zarezerwowany dla biskupów Rzymu (następców św. Piotra Apostoła) jako najwyższych zwierzchników Kościoła katol. Początkowo p. obwoływał lud rzym., od XI w. wybiera go zamknięte zebranie kardynałów (konklawe). P. reprezentuje najwyższą władzę prawodawczą i sądowniczą w Kościele katol., a ponadto był władcą Państwa Kościelnego, a dziś jest głową Państwa Watykańskiego ( Watykan)
Słownik Pallazzo In Fortezza:
Co znaczy i XVII w. okazała rezydencja posiadająca cechy pałacu i zachowująca elementarne walory obronne. W Polsce przykładami klasycznych p.i.f. są Krzyżtopór w Ujeździe, Krasiczyn, Podhorce (aktualnie na papież.
Słownik Przewrót Bolszewicki W Rosji:
Co znaczy XI (25 X starego stylu) w Piotrogrodzie. Z inicjatywą stworzenia zbrojnego, obalenia Rządu Tymczasowego i ustanowienia władzy rad robotn. i żołnierskich wystąpił w X 1917 W.I. Lenin. Dowodzeni papież.
Słownik Powstanie Kościuszkowskie:
Co znaczy konspiracja w państwie planowała stworzenie początkowo na jesień 1793. Wobec słabego przygotowania przesunięto termin wybuchu na wiosnę 1794. Istniejące oddziały polskie liczyły około 35 tys papież.

Czym jest papież znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: